×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي برخي نيازهاي اكولوژيكي گووه در معرض خطر انقراض گون گچي (مطالعه موردي: منقطه افتر سمنان)
پدیدآورندگان : سميه ناصري (پديدآور)
محمدعلي اديبي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر :
وضعیت نشر : سومين همايش ملي تحقيقات منابع طبيعي ايران با محوريت محيط زيست
خلاصه : شناخت علمي و همه جانبه اجزاء اكوسيستم يكي از لازمه هاي اصلي براي مديريت صحيح آن محسوب مي شود. آگاهي نسبت به نيازهاي اكولوژيكي هرگونه گياهي مي تواند در حفظ رويشگاه و جلوگيري از انقراض آن موثر باشد . گونه Astragalus fridae Rech. f. از جنس گون ، بومي و انحصاري ايران است كه رويشگاه آن اقليم بياباني با خاكي غني از گچ مي باشد . تاكنون حضور اين گونه تنها در منطقه افتر استان سمنان گزارش گرديده است . براساس طبقه بندي اتحاديه جهاني حفاظت از طبيعت و براساس گزارشات سازمان محيط زيست كشور گونه گون گچي در ليست گياهان در معرض خطر انقراض قرار دارد. هدف از اين تحقيق شناخت نيازهاي اين گياه به منظور جلويگري از در آستانه خطر انقراض گرفتن آن مي باشد. تا بتوان با الهام گرفتن و بررسي خواسته هاي اكولوژيكي اين گونه گياهي ، نسبت به تكثير آن و همچنين جلوگيري از انقراض اين گياه اقدام نمود.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-NRREFS03-NRREFS03_017.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1393/9/6
تاریخ تغییر رکورد : 1396/7/15
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.