×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي آزمايشگاهي تأثير پوزولان خاش بر افزايش مقاومت بتن RCC در سنين بالا
پدیدآورندگان : منصوري , عباس (پديدآور)
وحيد خليلي خرّم (پديدآور)
حميدرضا وثوقي فر (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر : مواد و مصالح
وضعیت نشر : سومين كنفرانس بين المللي بتن و توسعه
خلاصه : در دهه اخير، بتن غلتكي (Roller Compacted Concrete) بعنوان يك مصالح جديد يا به عبارت بهتر روش اجراي جديد، در كارهاي مختلف بخصوص در صنعت سد سازي پيشرفت فراواني داشته و در حال حاضر مورد توجه دست اندركارا ناين صنعت و موسسات تحقيقاتي و دانشگاهي مي باشد. امروزه استفاده از مواد پوزولاني به عنوان مصالحي داراي خاصيت سيماني و جايگزين شونده در قسمتي از سيمان پرتلند مخلوط هاي بتني مورد توجه زيادي مي باشد. علت اين امر بهبود اكثر خواص بتن و قيمت كمتر بويژه در پروزه هاي سدسازي مي باشد. در اين مقاله با توجه به اينكه پوزولان طبيعي تفتان نزديكترين منبع به محل اجراي پروژه سد زيردان و كارخانه سيمان خاش مي باشد تاثيرآن در افزايش مقاومت بتن متراكم غلتكي (RCC) در سنين بالا مورد بررسي قرار گرفته است. نتايج اين تحقيق تاكيدي بر عملكرد پوزولان خاش در افزايش مقاومت از 28 ر وز به 90 يا 180 روز بوده و اين موضوع زماني كاركرد دارد كه بخواهيم با ثابت نگاهداشتن سنين مقاومت مشخصه، از مقدار سيمان كاسته و به انتظار مقاومت دراز مدت پوزولان بنشينيم.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-ICCD03-ICCD03_010.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1387/7/20
تاریخ تغییر رکورد : 1387/7/20
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.