×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: شبيه سازي جريان در مبدل حرارتي پوسته لوله با لوله هاي ريب دار در دبي هاي مختلف
پدیدآورندگان : محمد افتخاري يزدي (پديدآور)
احسان عبدي علمي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : چهارمين كنفرانس ملي و دومين كنفرانس بين المللي پژوهش هايي كاربردي در مهندسي برق، مكانيك و مكاترونيك
خلاصه : در اين مقاله به بررسي انتقال حرارت و همچنين افت فشار جريان سيال خروجي از مبدل حرارتي پوسته لوله در چهار نرخ دبي ورودي 0.5 ،1 ، 1.5 و 2 پرداخته شده است. از 7 لوله درون پوسته مبدل كه داراي دماي ثابت 450 درجه كلوين مي باشند، استفاده شده است. بر روي سطح لوله هاي بكار رفته در مبدل حرارتي شيارهاي مارپيچ طراحي شده است. سيال استفاده شده آب با دماي 300 درجه كلوين مي باشد. شبيه سازي صورت گرفته با استفاده از نرم افزار انسيس ورژن 14 مي باشد. براي شبيه سازي جريان آشقته در اين هندسه از مدل k-e,relizable استفاده مي گردد. براي شبكه بندي مدل ها از المانهاي تركيبي تتراهدارال، هگزاهدرال پيراميد و ودج استفاده شده است. نتايج نشان مي دهد با افزايش دبي جريان انتقال حرارت كاهش، و افت فشار در طول مبدل افزايش ميابد كه اين موضوع باعث كاهش راندمان مبدل حرارتي مي شود.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-ELEMECHCONF04-ELEMECHCONF04_433.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1396/5/11
تاریخ تغییر رکورد : 1396/11/25
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.