×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: وكالت و حقوق شهروندان
پدیدآورندگان : سمانه نعمتي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : اولين همايش ملي وكالت، اخلاق، فقه و حقوق
خلاصه : اصطلاح شهروند، بدون وجود حقوق و تكاليف افراد نسبت به يكديگر در جامعه معنا ندارد. البته حقوق شهروندي با آنچه به عنوانحقوق بشر شناخته شده است، تفاوت دارد. يكي از بنيادي ترين حقوق شهروندي، حق داشتن وكيل است. اين حق از آن جهت موردتوجه قرار گرفته است كه وكيل به عنوان يك حقوقدانان، آگاه به قوانين مي باشد و از سوي ديگر يك شهروند زماني مي تواند به حقوقخود دست يابد كه از آن ها آگاه بوده و توانايي مطالبه آن ها را داشته باشد. امروزه با گسترش روز افزون قوانين بشري و افزايشتخصصها كمتر فردي را مي توان پيدا نمود كه بدون دانش حقوقي بتواند بر قوانين مسلط باشد. بنابراين شهروندان براي مطالبه حقوقخود، به وكيل مراجعه مي كنند. وكيل نيز كه خود يكي از شهروندان به شمار مي آيد، در مقابل آن ها وظايفي دارد، چه كساني كه با آنانقرارداد وكالت منعقد مي كند و علاوه بر مسؤليت قراردادي، نسبت به آنان مسؤليت قانوني نيز دارد و چه ديگر شهروندان. بنابراين دراين مقاله به بررسي اجمالي عقد وكالت و وظايف وكيل در قبال شهروندان مي پردازيم.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-MAYBODLAW01-MAYBODLAW01_114.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1394/6/30
تاریخ تغییر رکورد : 1395/8/10
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.