×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي ميزان مهارتهاي زندگي زنان سرپرست خانوار تحت پوشش كميته امداد امام خميني (ره) و تاثير آن بر روي سلامت اجتماعي آن ها (مطالعه موردي زنان عضو كميته امداد شهرستان دامغان)
پدیدآورندگان : نفيسه رهنما (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
catalog
چاپ
صاحب محتوا :

کتابخانه دیجیتالی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم

توصیفگر : مهارتهاي زندگي، سلامت اجتماعي، زنان سرپرست خانوار، پرسشنامه
وضعیت نشر : ‭۱۳۹۰-۹۱‬
مشخصات فیزیکی : ‮‭۱۲۷‬ص.‬
خلاصه : تحقیق حاضر به بررسی میزان مهارت های زندگی زنان سرپرست خانوار و رابطه آن با سلامت اجتماعی آنها می پردازد .هدف تحقیق پاسخ به این سؤال است که آیا مهارت های زندگی بر روی سلامت اجتماعی زنان سرپرست خانوار تأثیر دارد‭ ؟‬پس از مطالعه و بررسی مبانی نظری مرتبط با زنان سرپرست خانوار، مهارت های زندگی و سلامت اجتماعی، پرسشنامه مهارت های زندگی) یارمحمدی،‭1387)‬ و پرسشنامه سلامت اجتماعی کییز‭(2004)‬ توسط زنان سرپرست خانوار تکمیل گردید .جمعیت مورد مطالعه، تمامی زنان سرپرست خانوار تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی) ره (شهرستان دامغان می باشند که بر اساس فرمول کوکران،‭204‬ نفر برای نمونه انتخاب گردید و به روش پیمایشی مورد مطالعه قرار گرفت .جهت میزان همبستگی از آزمون همبستگی پیرسون استفاده شده است .پس از جمع آوری اطلاعات و تحلیل آن مشخص شد طبق نمره گذاری تعیین شده، میزان مهارت های زندگی مورد بررسی در این تحقیق) مهارت خودآگاهی، مدیریت هیجانات، حل مسئله و مهارت های ارتباطی ( و میزان سلامت اجتماعی زنان سرپرست خانوار مورد مطالعه در سطح متوسطی قرار دارد .در مهارت های زندگی، مهارت های ارتباطی در پایین ترین سطح و در سلامت اجتماعی، شاخص مشارکت اجتماعی از پایین ترین نمره برخودارند .فرض اصلی این تحقیق مبنی بر وجود رابطه ی معنادار بین مهارت های زندگی و سلامت اجتماعی با ضریب همبستگی قوی‭r ) - (573/0‬تأیید شد.
یادداشت :
/نفیسه رهنما
؛استاد راهنما: احمد حسینی
؛استاد مشاور: حسین یحیی زاده، طلعت اله‌یاری
جدول
واژه‌نامه
کتابنامه:‭۱۱۸-۱۲۷ ‬ص
شناسه : 595398
تاریخ ایجاد رکورد : 1395/8/20
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.