×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: جنگ اطلاعات از منظر حقوق بين الملل
پدیدآورندگان : محمود موركيان علي آباد (پديدآور)
دانشگاه علامه طباطبائي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
catalog
چاپ
صاحب محتوا :

کتابخانه دیجیتالی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم

توصیفگر : حقوق بين الملل
حاكميت ملي
جنگ اطلاعات
استرداد
حقوق بشردوستانه
وضعیت نشر : تهران : : دانشگاه علامه طباطبائي ، ، ‭۱۳۸۵‬
مشخصات فیزیکی : ‮‭۱۷۸‬ص.‬ : دیجیتالی، پی دی اف
خلاصه : جنگ اطلاعات یکی از شیوه های نوین جنگ در عرصه بین المللی است. در این تحقیق در پی یافتن پاسخی برای پرسشهایی از این قبیل هستیم: الف) جنگ اطلاعات چیست‭ ؟‬ب) ابزارهای جنگ اطلاعات کدامند‭ ؟‬ج) موضع حقوق بین الملل در مورد جنگ اطلاعات چیست‭ ؟‬فرضیه های تحقیق: جنگ اطلاعات از مصادیق استفاده از زور است. در حقوق بین الملل و بویژه حقوق بین الملل استفاده از زور می توان از اصول و قواعد عمومی در مورد جنگ اطلاعات استفاده کرد. اصول و قواعد عام حقوق بشر دوستانه بین المللی د رمورد جنگ اطلاعات قابل اعمال است. نتیجه‌گیری و پیشنهادات: جنگ اطلاعات را می توان در مواردی که‌نتیجه آن کشتن افراد و یا تخریب اموال و اهداف غیر نظامی است، از مصادیق استفاده از زور است. در حقوق بین الملل و بویژه حقوق بین الملل استفاده از زور هرچند غیر مستقیم و غیر مستقل قواعدی در مورد جنگ اطلاعات پیش بینی شده است. از اصول و قواعد عمومی حقوق بین الملل بویژه حقوق بین الملل استفاده از زور که مرتبط با موضوع هستند می توان د رمورد جنگ اطلاعات استفاده کرد. قواعد حقوق بشر دوستانه به طور کامل و مطلق در مورد جنگ اطلاعات قابلیت اعمال ندارند. می توان محدودیتهایی از قبیل اصل تفکیک منع حملات کور و عدم حمله به اهداف غیر نظامی را قابل اعمال دانست. حقوق بین الملل تاکنون ابهامات راجع به توصیف فعالیتهای جنگ اطلاعاتی را رفع نکرد و به طور مستقل و مستقیم جنگ اطلاعات را مورد توجه قرار نداده است
یادداشت :
/محمود مورکیان علی آباد
؛استاد راهنما: محمد صلح چی
؛استاد مشاور: قاسم زمانی
عنوان از روی صفحه نمایش عنوان
کتابنامه
ملزومات سیستم: ویندوز xp+ ، ادوب اکروبات ریدر 9+ ، موزیلا فایر فاکس 23+ ، اینترنت اکسپلورر 9+ ، گوگل کروم 23+
شناسه : 577274
تاریخ ایجاد رکورد : 1395/8/19
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.