×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: وظايف قاضي اجراي احكام كيفري در قوانين جزايي ايران
پدیدآورندگان : مرتضي فتحي (پديدآور)
عباس اقبالي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : اولين همايش ملي آينده پژوهي، علوم انساني و امنيت اجتماعي
خلاصه : اجراء در معناي قانوني و قضايي عبارت است از اعمال قدرت عمومي، براي تحميل مفاد حكم مراجع قضايي، به محكوم عليه و يا اجبار شخص، به انجام تعهدات و الزاماتي كه با تمايل و يا به امر قانون عهدهدار گرديده است .اجراي احكام كيفري توسط دادسراهاي عمومي و انقلاب كه در معيت دادگاههاي عمومي و انقلاب باشد توسط داديار اجراي احكام صورت مي گيرد و در دادگاههاي بخش توسط دادگاه صادر كننده حكم انجام مي شود. اجراي احكام، آخرين مرحله دادرسيهاي كيفري است. ميتوانيم بگوييم كه دادرسيهاي كيفري فقط براي تحقق بخشيدن به اين مرحله صورت ميگيرد. مراحل مختلف دادرسي كيفري – كشف، تحقيق تعقيب و دادرسي بدون اينكه توام با اجراي حكم باشد آن توان و قدرت را ندارد كه اهداف مجازات و يا اقدامات تاميني و تربيتي را براورد درحقيقت اجراي حكم مرحله بهره برداري از دادرسي كيفري بوده و عدم اجراي آن درست نقطه مخالف آن است زيرا نتايج و ثمرات دادرسيهاي كيفري را ازبين مي برد اجراي احكام كيفري ازقوانين شكلي بوده و درآنها به بررسي فلسفه و طبقه بندي و سيرتاريخي مجازات پرداخته نميشود زيرا اين امور مربوط به علم كيفرشناسي است كه قلمرووسيع تري دارد
شناسه : oai:civilica.com/Paper-FHSAROLP01-FHSAROLP01_706.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1396/8/17
تاریخ تغییر رکورد : 1396/8/21
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.