×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي اثربخشي راهبردهاي سازماندهي و بسط معنايي بر عملكرد يادآوري كودكان عقب مانده ذهني آموزش پذير
پدیدآورندگان : رحمان رحماني (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
catalog
چاپ
صاحب محتوا :

کتابخانه دیجیتالی دانشگاه علامه طباطبایی (ره)

توصیفگر : بسط معنايي
عقب مانده ذهني
سازماندهي
وضعیت نشر : علامه طباطبايي ، ، ‭۱۳۸۶‬
مشخصات فیزیکی : ‮‭۱۳۲‬ص.‬
خلاصه : هدف تحقیق: بررسی اثربخشی راهبردهای سازماندهی و بسط معنایی بر عملکرد یادآوری کودکان عقب مانده ذهنی آموزش پذیر است. پرسش های تحقیق: آیا آموزش راهبرد سازماندهی در بهبود عملکرد یادآوری کودکان عقب مانده ذهنی آموزش پذیر موثر است‭ ؟‬آیا اموزش راهبرد بسط معنایی در بهبود عملکرد یادآوری کودکان عقب مانده ذهنی آموزش پذیر بوده است‭ ؟‬یافته های تحقیق: آزمودنی های گروه سازماندهی تغییرات بیشتری را پذیرا بوده‌اند که نشان از اثربخش بودن متغیر آزمایشی مربوطه و معنادار بودن آموزش های ارائه شده در مقایسه در مقایسه با گروه کنترل است بنابراین فرضیه اول و دوم تحقیق تایید می گردد. تفاوت بین میانگین ها از لحاظ آماری معنادار نیست هر چند که نتایج حاکی از ان است که گروه بسط معنایی نسبت به گروه سازماندهی تغییرات بیشتری را پذیرفته و میانگین تفاوت این گروه نسبت به گروه سازماندهی بیشتر است. که این نکته موثر بودن بیشتر این راهبرد را نشان می دهد اما میزان این موثر بودن از لحاظ آماری معنادار نیست.
یادداشت :
/رحمان رحمانی
؛استاد راهنما: پزشک
؛استاد مشاور: ژانت هاشمی
کتابنامه
شناسه : 69648
تاریخ ایجاد رکورد : 1393/9/1
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.