×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: آفرينشگري
پدیدآورندگان : -
نوع : متن
جنس : catalog
چاپ
صاحب محتوا :

کتابخانه دیجیتالی دانشگاه علامه طباطبایی (ره)

وضعیت نشر : ارباب قلم ، ، ۱۳۹۴
مشخصات فیزیکی : دیجیتالی، پی دی اف
خلاصه : معرفی کوتاه: مقدمه : لازم آمد گفته شود نام این کتاب در باره حب الهی و حب الله به استناد آیه 54 سوره مائده و سابقه آن در عرفان اسلامی در مفهوم حب و عشق خدایی ابتدا یحبهم و یحبونه انتخاب شده بود ، اما پس از اعلام نظر اصلاحی ، از بین نام های پیشنهادی نام حبیب و محبوب به استناد دعای جوشن کبیر و برگرفته از نام های باری تعالی و اسماءالله در جوشن کبیر یا خیر حبیب و محبوب در شرح یحبهم و یحبونه برگزیده شد. قرآن کریم می فرماید تمامی اسمایی که بهترین اسماء است برای خدا است و اسماء خداوند را الاسماء الحسنى می خواند . برای خداوند اسماء و صفات فراوانی است ، تعداد زیادی از این اسماء و صفات هم چون حبیب و محبوب برگرفته از ریشه حب در دعای جوشن کبیر آمده است. همه اسماء خداوند ، بر یک معنای کمالی دلالت می کند، آن هم کمالی که مخلوط با نقص و یا عدم نباشد، و اگر هم هست، باید تفکیک معنای کمالی از آن معنای نقصی و عدمی ممکن باشد و در این صورت است که می توان به خدا اسناد داد.
یادداشت :
/ موسسه مشاوره و تحقیق کار و کاوش، صادق نیک پور
عنوان از روی صفحه عنوان فایل PDF
ملزومات سیستم: ویندوز xp+ ، ادوب اکروبات ریدر 9+ ، موزیلا فایر فاکس 23+ ، اینترنت اکسپلورر 9+ ، گوگل کروم 23+
شناسه : 785838
تاریخ ایجاد رکورد : 1398/10/25
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.