×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بازنگري دروس و سرفصل‌هاي رشته مديريت ميراث فرهنگي بر اساس سياست‌هاي شوراي تحول و ارتقاي علوم انساني
پدیدآورندگان : پورفرج‌، اكبر، ‏‫۱۳۵۲-‏ (پديدآور)
نوع : متن
جنس : catalog
چاپ
صاحب محتوا :

کتابخانه دیجیتالی دانشگاه علامه طباطبایی (ره)

وضعیت نشر : تهران : : دانشگاه علامه طباطبائي ، ، ۱۳۹۸
مشخصات فیزیکی : ۱۲۲ص. : جدول،نمودار،دیجیتالی، فایل پی دی اف
خلاصه : مدیریت هوشمندانه میراث فرهنگی همواره یکی از نیازهای کشور بوده است تا بتوان منابع غنی فرهنگی کشور را به‌منظور حفاظت بهتر و بهره‌برداری‌های اندیشیده شده، به شکل مناسبی مدیریت کرد. نیازی که تاکنون پاسخ مناسبی به آن داده نشده است. در جهت تحقق این موضوع و تربیت مدیرانی که در آینده بتوانند این مسئولیت را به‌خوبی به اجرا درآورند، گروه مدیریت جهانگردیِ دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه علامه طباطبایی، قدم در راه تدوین رشته مدیریت میراث فرهنگی گذاشته است. به این منظور ابتدا دانشگاه‌هایی که در سطح بین‌الملل اقدام به راه‌اندازی رشته مدیریت میراث فرهنگی در مقطع کارشناسی ارشد کرده بودند، موردبررسی قرار گرفتند و دروس مشترک این دانشگاه‌ها استخراج شد. سپس با بهره‌گیری از نظرات کارشناسان و خبرگان دو حوزه میراث فرهنگی و گردشگری، دروسی برای راه‌اندازی رشته مدیریت میراث فرهنگی در سطح کشور، تدوین شدند. در مرحله بعد و بنابر سیاست‌های کلی کشور، دروس تدوین‌شده به‌منظور برآوردن نظرات شورای تحول و ارتقای علوم انسانی مبنی بر روزآمد بودن، کارآمد بودن و بومی بودن، در کارگروه مدیریت این شورا به بحث و بررسی گذاشته شد. نتیجه جلسات متعدد با اعضای کارگروه مدیریت، تدوین رشته مدیریت میراث فرهنگی و تغییر دروس و سرفصل‌های تدوین‌شده برای این رشته بوده است. همچنین سه گرایش با عناوین گرایش ابنیه و اماکن تاریخی- فرهنگی، گرایش رویدادها و آئین‌های فرهنگی- مذهبی و گرایش کسب‌وکارهای فرهنگی- سنتی به محتوای دروس این رشته افزوده شد. گرایش‌هایی که بر مبنای نیازها و مقتضیات کشور تهیه و تدوین شده‌اند
یادداشت :
/ نام محقق: اکبر پورفرج
عنوان از روی صفحه عنوان فایل پی دی اف
کتابنامه: ص.۱۰۲-۱۲۲
ملزومات سیستم: ویندوز xp+ ، ادوب اکروبات ریدر 9+ ، موزیلا فایر فاکس 23+ ، اینترنت اکسپلورر 9+ ، گوگل کروم 23+
شناسه : 790734
تاریخ ایجاد رکورد : 1398/11/7
قیمت شيء دیجیتال : رایگان


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.