×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: آينده نگاري روندها و روال هاي فناوري هاي توسعه خدمات فضاي مجازي كودك/ (فاز دوم)
پدیدآورندگان : سعيد مقدم آريايي (پديدآور)
احد رضايان قيه باشي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : کتاب راهنما
چاپ
صاحب محتوا :

موسسه تحقیقات ارتباطات و فناوری اطلاعات

توصیفگر : شبكه ملي اطلاعات
فضاي مجازي كودك
تاثير فناوري اطلاعات و ارتباطات بر زيست بوم فضاي مجازي كودك
وضعیت نشر : تهران : پژوهشگاه ارتباطات و فناوري اطلاعات ، 1398
خلاصه : با حمایت از پهنای باند اینترنت علی‌الخصوص با راه‌اندازی گام دوم شبکه ملی اطلاعات، به کارگیری خدمات و محتوای الکترونیکی رشدی چشم گیر داشته است و البته ورود و فراگیری گوشی های هوشمند، سبب رشد چند برابری آن شده است. به‌کارگیری این ظرفیت منجر به رونق صنعت تولید محتوای دیجیتالی و کسب‌وکارهای وابسته؛ می‌شود. از میان انبوه مخاطبین بی‌شک گروه عمده مصرف‌کنندگان، کودکان و نوجوانان‌اند که هم آمادگی یادگیری و پذیرش فناوری‌های مرتبط را به‌خوبی دارایند و هم آینده‌سازان اصلی مسیر دریافت و توسعه هستند. از همین رو و با عنایت به تأثیرپذیری بیشتر (مستقل از مثبت یا منفی بودن آن) نیازمند شناخت آینده پیش رو در زمینه فناوری‌های مرتبط هستیم. این شناخت می‌تواند ما را قادر سازد تا ضمن کاهش اثرات منفی آن، از اثرات مثبت آن بیشترین استفاده را ببریم و خود را برای مواجه فعال، کنشگر و پیش برنده با پدیده‌های نوپدید یا تازه فراگیر شده‌ی این حوزه مهیا کند. در همین راستا، این پروژه با هدف شناسایی آینده‌های شایدی (ممکن)، شدنی (محتمل) و به شمار (مرجّح) فناوری‌های ارتباطات و اطلاعات و تأثیر آن بر زیست‌بوم فضای مجازی کودک مؤثر هستند است
یادداشت :
147ص.: مصور.
کد پروژه 640971420
کد گزارش ICTENSTG.TCH.640971420.04V3 .
پروژه quot;چالش ها و راه کارهای توسعه خدمات فضای مجازی کودک در شبکه ملی اطلاعاتquot; .
نام گروه: فناوری امنیت شبکه
quot;فاز دومquot;
شناسه : oai:vlib.itrc.ac.ir/13227
تاریخ ایجاد رکورد : 1398/12/5
تاریخ تغییر رکورد : 1398/12/10
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.