×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: به كارگيري سرباره كوره بلند ذوب آهن اصفهان در توليد كاشي كف تك پخت سريع
پدیدآورندگان : احمد منشي (پديدآور)
وحيد رسولي (پديدآور)
مينا مستعلي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر :
وضعیت نشر : دومين كنگره سراميك ايران
خلاصه : سرباره كوره بلند ذوب آهن اصفهان در كنار بيش از 20 نوع خاك مختلف ايراني به عنوان ماده اوليه بدنه كاشي كف با سيكل حرارتي مشابه تك پخت سريع مورد ارزيابي قرار گرفت و پس از شناخت كافي فرمولهاي گوناگون با ديگر مواد نظير سيليس و فلدسپات تنظيم شد. بيش از 250 نمونه مختلف آزمايشگاهي با شرايط متفاوت تركيبي و حرارتي ساخته شد و اندازه گيريهايي نظير استحكام خمشي، وزن مخصوص حجمي و ظاهري، تخلخل ظاهري و درصد جذب آب، درصد افت وزن هنگام پخت و انقباض در جهات مختلف صورت گرفت. مطالعات پراش پرتو ايكس براي شناسايي فازهاي موجود در مواد اوليه و محصولات پخته شده و مطالعات ميكروسكوپ الكتروني براي شناسايي دقيق ريزساختار حاصل صورت گرفته است. استحكامهاي خمشي بسيار بالا تا حدود 700kg/cm2 كه دو برابر استاندارد كاشي كف مي باشد، همراه با مقادير مناسب جذب آب و انقباض ديده مي شود. آزمايشهاي تكميلي نظير مقاومت در برابر شوك حرارتي، سرما و حمله مواد شيميايي به عمل آمد و آزمايش نيمه صنعتي در شرايط خط لعاب و كوره پخت در يكي از كارخانه هاي كاشي كف انجام شد كه از نتايج رضايت بخشي برخوردار بوده است. در اين مقاله ضمن بررسي سرباره و نقش آن در بدنه كاشي، ايجاد فازهاي آنورتيت (CaAl2Si2O8) و ديوپسيد (CaMgSi3O6) تجزيه و تحليل شده و با بدنه معمولي مقايسه مي گردد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-ICC02-ICC02_039.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1387/1/15
تاریخ تغییر رکورد : 1394/8/16
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.