×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي مفاهيم مهارت هاي اجتماعي كودكان و نقش آن در رسيدن به اهداف آموزش و پرورش
پدیدآورندگان : آرش مراديان (پديدآور)
داود نوري زاد (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : اولين كنفرانس علمي پژوهشي رهيافت هاي نوين در علوم انساني ايران
خلاصه : امروزه كودكان به فرصت هايي نياز دارند كه بياموزند در مقابل رويدادها چگونه واكنش دهند. براي مثال بدانند چه وقت براي خنديدن، شوخي كردن و يا ابراز همدردي مناسب است. پژوهش هاي انجام شده در دنيا حاكي از آن است كودكاني كه آموزشهاي پيش دبستاني را مي گذرانند نسبت به كودكاني كه اين آموزش ها را نديده اند مستقل تر و منظم تر هستند و ازثبات عاطفي بيشتر و اضطراب كمتري برخوردارند. روحيه مشاركت و فعاليت هاي گروهي و اجتماعي در آنان تقويت شده و داراي ارتباطات قوي تر مي باشد. از جمله اين وظايف حايز اهميت رشد قواي جسمي و مراقبت و شناخت جسم خود، ارتباط مناسب با همسالان و مربيان و ساير بزرگسالان، كمك به ديگران و احساس همدردي با سايرين، رعايت نوبت و سايرمهارت هاي اجتماعي است. اجتماعي شدن به معناي همسازي و همنوايي اين فرد با ارزشها، هنجارها و نگرش هاي گروهي و اجتماعي است يا به مفهوم ديگر، اجتماعي شدن فراگردي است كه به واسطه آن، هر فرد، دانش و مهارتهاي اجتماعي لازم براي مشاركت موثر و فعال در زندكي گروهي و اجتماعي را كسب مي كند. از اين رو در تحقيق حاضر، به لحاظ اهميت موضوع به بررسي مفاهيم مهارت هاي اجتماعي كودكان و نقش آن در رسيدن به اهداف آموزش و پرورش پرداخته شده است.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-ASOCONF01-ASOCONF01_005.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1397/2/21
تاریخ تغییر رکورد : 1397/3/7
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.