×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: دوچرخه شهري و نقش آن در ارتقاء كيفيت زندگي شهري
پدیدآورندگان : مسعود داوري نژاد مقدم (پديدآور)
محمد رضا مبهوت (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر :
وضعیت نشر : اولين كنفرانس بين المللي دوچرخه شهري
خلاصه : سيستم دوچرخه سواري يكي از قديمي ترين سيستم هاي حمل و نقل درون شهري مي باشد كه در ابتداي شهرنشيني مورد توجه فراوان قرار گرفته بود ولي به تدريج با افزايش اتومبيل و وسايل نقليه موتوري توجه به اين سيستم رو به كاهش نهاد و در پاره اي از شهرها كاملاَ فراموش گرديد. امروزه با توجه به محدوديتهاي ايجاد شده در منابع و امكانات لازم جهت پياده سازي ساير سيستم هاي جديد حمل و نقل و عوارض و پيامدهاي نامطلوب حاصل از آنها، گرايش دوباره اي به استفاده از اين سيستم كم هزينه در جابجايي هاي شهري صورت گرفته است. در واقع اينگونه حمل و نقلي سعي در كاهش حجم ترافيك و ترددهاي درون شهري و جلوگيري از آلودگي هاي ناشي از آن در شهرهاي بزرگ، مخصوصاَ هسته هاي مركزي و پرتراكم آنها دارد. دوچرخه وسيله نقليه اي كم هزينه، مناسب و ارزان است ك مي توان از آن در مسيرهاي كوتاه و متوسط شهري استفاده نمود. گسترش دوچرخه سواري نه تنها باعث بهبود شاخصهاي عملكردي شبكه حمل و نقل و ارتقاء شاخصهاي زيست محيطي در سطح دستيابي به برخي اهداف مديريت تقاضا همچون كاهش مصرف سوختف كاهش سطح انتشار آلاينده ها و كاهش سطح تراكم و در نتيجه بهبود ظرفيت شبكه معابر مي گردد. حال با اين توصيف در اين مقاله سعي شده است تا ضمن بيان مزايا و معايب پياده سازي سيستم دوچرخه سواري و وضيعت استفاده از اين شيوه در ساير كشورها و مقايسه اين شيوه با ساير شيوه هاي حمل و نقلي به بيان استراتژي هاي متناسب با اهداف طرح دوچرخه سواري پرداخته شود.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-CITYBIKE01-CITYBIKE01_017.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1391/5/30
تاریخ تغییر رکورد : 1394/12/21
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.