×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي اثر ناميزاني جرمي و خروج از مركزيت الكتروپمپ شناور22Kw
پدیدآورندگان : غلامرضا كايدي بختياري (پديدآور)
شهرام شهرويي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : دومين كنفرانس ملي رويكردهاي نوين و كاربردي در مهندسي مكانيك
خلاصه : يكي از مباحث مهم در تجهيزات دوار از قبيل الكتروپمپ ها، بررسي حاشيه ي ايمني در برابر خرابي پيشرونده است. دقت در ساخت قطعات دوار و رعايت تلرانس هاي مجاز از اهميت زيادي برخوردار است. به همين علت در سرعتهاي دوراني بسيار زياد، كوچكترين عيب به مشكلي بزرگ تبديل خواهد شد. با فرض شرايط هيدروليكي مطلوب و طراحي صحيح الكتروپمپ، عوامل مهم در شكست و آسيب ديدگي شافت، عدم دقت در ساخت بوده كه ميتوان به دقيق نبودن اندازه قطعات، رعايت نشدن لقيها اشاره نمود. اين موارد باعث بوجود آمدن ناميزاني جرمي و خروج از مركزيت و تمركز تنش بيش از حد مجاز در برخي قطعات شده كه به نوبه خود مي تواند، تنش هاي زيادي به شافت وارد كرده و باعث كاهش عمر، شكست و آسيب ديدگي ميگردد. اين عيب كه به دلايل مختلف مانند عدم دقت در ساخت و يا نقص رينگ سايشي پديد ميآيد، سبب بر هم خوردن تعادل هيدروليكي سيستم و عدم توزيع يكنواخت فشار در پروانه مي-گردد. از عوامل ايجاد خروج از مركزيت پمپ ميتوان به لقي بيش از محدوده مجاز قطعات اشاره نمود. اين مقاله به بررسي اثر ناميزاني جرمي و خروج از مركزيت در يكي از الكتروپمپ هاي توليدي شركت راصد صنعت توسعه با استفاده از روش هاي عددي مي پردازد. در تحقيق حاضر، براي بررسي اين عيب در الكتروپمپ شناور عمودي با توان 22 كيلووات، ابتدا با استفاده از روش ابرنقاط و اسكن سه بعدي مدل هندسي پروانه تهيه گرديد، سپس تاثير آن بر عمر تجهيز مورد بررسي قرار گرفت كه مشاهده گرديد با افزايش خروج از مركزيت مقدار گشتاور پيچشي افزايش مييابد و در نتيجه ضريب اطمينان الكتروپمپ كاهش يافته و به محدوده ناايمن نزديك ميشود.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-NAAME02-NAAME02_134.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1397/3/11
تاریخ تغییر رکورد : 1397/3/11
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.