×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: نگاهي ديگر به اموزش استفاده كنندگان از كتابخانه : بررسي عوامل بازدارنده اين نوع اموزش درايران
پدیدآورندگان : زاهد بيگدلي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : همايش آموزش استفاده كنندگان و توسعه سواد اطلاعاتي در كتابخانه ها، مراكز اطلاع رساني و موزه ها
خلاصه : علي رغم مطرح شدن آموزش استفاده كنندگان از كتابخانه ها در دهه هاي اول قرن نوزدهم و جدي تر شدن آن در كتابداري جديددر آمريكا در اواخر قرن نوزدهم و مقبوليت يافتن آن در كتابخانه هاي بسياري از كشورها، مسئله پر اهميت آموزش استفاده كنندگان هنوز در كشور ما جايگاه مناسبي برخوردار نيست، اين جايگاه نامناسب حتي در كتابخانه هاي دانشگاهي نيز مشهود است. بررسي عناصر اصلي سازنده برنامه هاي آموزش استفاده كنندگان در دانشگاه هاي ايران نشان مي دهد حداقل در كتابخانه هاي دانشگاهي ايران بخش بزرگي از اين عناصر موجود است. بنابراين، اين سوال پيش مي آيد كه چرا كتابخانه ها و بويژه كتابخانه هاي دانشگاهي ما تاكنون در خصوص اموزش استفاده كنندگان چندان فعال نبوده اند؟ به نظر نگارنده عوامل فرهنگي- اجتماعي، اقتصادي و انساني براجرا يا عدم اجراي چنين برنامه هايي تاثير گذار هستند. تحقيق حاضر بر آن است تا عوامل و موانع موثر در اجراي برنامه هاي آموزش استفاده كنندگان از كتابخانه ها را مورد مطالعه قرار دهد و با بررسي آنها پيشنهاداتي براي اجراي اين گونه برنامه ها ارائه نمايند.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-UEILLIC01-UEILLIC01_022.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1386/4/18
تاریخ تغییر رکورد : 1386/4/18
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.