×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: رابطه مديريت دانش با عوامل سازماني و نقش آن در ايجاد نوآوري در سازمانها
پدیدآورندگان : رسول ياري فرد (پديدآور)
شيما احسان ملكي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : ششمين كنفرانس مديريت دانش
خلاصه : دانش به عنوان اساس و مهمترين عامل رقابت مطرح شده است و در كنار دانش، نوآوري نيز به عنوان مهمترين عامل جهت بقاي شركتهاي فناور و دانش بنيان شناخته شده است. فرايند دانش آفريني، همان توليد دانش و در نهايت تبديل آن به محصولات و خدمات از طريق مفهوم نوآوري است. مديريت دانش، فرآيندي است كه به سازمانها كمك مي كند تا اطلاعات و تخصصهاي مهم بدون ساختار را كه بخشي از حافظه سازمان بوده، شناسايي، انتخاب، سازمان دهي، منتشر و منتقل سازد. در واقع مديريت دانش پشتيبان نوآوري، ايجاد كننده ايدههاي جديد و بهرهبرداري از قدرت تفكر سازمان است. مديريت دانش واسطهاي كاملي در تأثير فرهنگ سازماني بر بهره وري سازماني دارد و نقش واسطه اي جزئي بر تأثير ساختار و استراتژي سازماني بر بهره وري سازماني دارد. در بين متغيرهاي سازماني، راهبرد سازماني بر فرهنگ سازماني، ساختار سازماني، اثربخشي سازماني و مديريت دانش، فرهنگ سازماني بر راهبرد سازماني، ساختار سازماني، اثربخشي سازماني و مديريت دانش، ساختار سازماني بر اثربخشي سازماني و مديريت دانش و اثربخشي سازماني و مديريت دانش تأثيرگذار هستند. از طرف ديگر، اثربخشي سازماني تأثير پذيرترين و فرهنگ سازماني تأثيرگذارترين متغيرها مي باشند. با توجه به نقش و اهميت زياد مديريت دانش در بهره وري سازمان و تاثير روي عوامل و متغيرهاي سازماني و همچنين تاثير مديريت دانش در ايجاد نوآوري در سازمان، تحقيق حاضر با هدف تاثير عوائل نختلف سازمان بر مديريت دانش و همچنين نقش مدريت دانش در خلق نوآوري در سازمان و موانع و مفهوم مدريت دانش صورت گرفته است
شناسه : oai:civilica.com/Paper-IKMC06-IKMC06_632.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1395/11/5
تاریخ تغییر رکورد : 1396/10/24
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.