×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي گونه هاي درختي و درختچه اي درمعرض خطر انقراض سه دره خان، نژ و دولاما
پدیدآورندگان : رقيه قناعت دوست (پديدآور)
محمدعلي رجامند (پديدآور)
عبداله حسن زاده قورت تپه (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : همايش ملي تغيير اقليم و تاثير آن بر كشاورزي و محيط زيست
خلاصه : به منظور بررسي تاثيرعوامل اكولوژيكي برروي گونه هاي درختي و درختچه اي حوزه آبخيز خان، نژ، دولاما در جنوب غرب اروميه كه اين بررسي در سال 1390 با وسعتي معادل 5307/3 هكتار انجام گرفت مطالعات انجام گرفته نشان داد كهدر منطقه مورد مطالعه 34 گونه درختي و درختچه اي شناسايي شد اين گونه ها به 23 جنس و 15 تيره تعلق دارند متنوع ترين خانواده تيره گل سرخ با 8 جنس و 18 گونه مي باشد با اندازه گيري تعدادي پارامترهاي اكولوژيكي مربوط به مهمترين گونه هاي درختي و درختچه اي منطقه مورد مطالعه مشخص شد كه جنسهاي Amygdalus ،Salix،Acer،Pistacia بيشترين تاج پوشش را دارا مي باشند گونه هاي شناسايي شده با توجه به ليست كتاب Red book مشخص گرديد كه 4 گونه ا زمجموع 34 گونه تحت نابودي و انقراض قرار دارد و با توجه به تعبير شرايط اقليمي و كاهش بارندگي و افزايش درجه حرارت لازم است كه تدابير ويژه اي جهت حفاظت آنها اتخاذ گردد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-NCCCIAE01-NCCCIAE01_063.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1390/6/6
تاریخ تغییر رکورد : 1390/6/6
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.