×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي اهميت اشتغال زنان روستايي منطقه برزك كاشان به منظور توليد فرشدستباف با استفاده از مدل SWOT
پدیدآورندگان : الهام مهدوي (پديدآور)
سيدرامين غفاري (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر :
وضعیت نشر : همايش ملي توسعه پايدار روستايي در افق 1404
خلاصه : زنان روستائي در كشور ما با توجه به موقعيت نامناسب تحميل شده اجتماعي، اقتصادي، فرهنگي، نقش قابل توجهي در جامعه روستائي بازي مينمايند و ميزان نقش و مشاركت آنها در بسياري از فعاليتهاي اقتصادي، توليدي و خدماتي در سطح بالايي است.تحقيق حاضر، با هدف بررسي ميزان اهميت اشتغال زنان روستايي، همچنين شناسايي نقاط قوت و ضعف در اين زمينه ، روي 95 زن قاليباف، به صورت توصيفي مقطعي انجام شده ؛ و گردآوري اطلاعات ازطريق - پرسشنامه و مصاحبه صورت گرفته است . با توجه به نتايج اين پژوهش و همچنين نقش مهم زنان در فرآيند توسعه روستايي، امر اشتغال زنان بويژه در زمينه قالي بافي داراي اهميت بسيار زياد بوده و در توسعه اقتصادي كشور و بهبود سطح زندگي اقشار روستايي و محروم جامعه نقش مؤثري دارد. آموزش و توسعه قالي بافي به زنان راهي جهت كاهش فقر، ايجاد اشتغال، افزايش درآمد و توانمندي زنان بوده و گامي در جهت افزايش توليدات و توسعه پايدار روستايي است. نگراني از عدم حمايت مالي و نيز دشواري عبور و مرور در فصل زمستان به علت بارش شديد، از مشكلا تي است كه بيانشده اند.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-RSDC01-RSDC01_066.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1393/10/12
تاریخ تغییر رکورد : 1394/8/23
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.