×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: نقش استاد در گزينش و تدوين متون براي اموزش فلسفه
پدیدآورندگان : مهدي ميرزازاده (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : همايش بررسي متون و منابع حوزه هاي فلسفه، كلام، اديان و عرفان
خلاصه : ميل به اسيب شناسي اگر براي ذكر چيزهايي است كه ما نمي پسنديم بسيار اسان و براي خيلي ها دلنشين است در هر موردي مي توان ساعتها سخن گفت اين كاردر عالم فلسفه هم اسان تر از فضاهاي علمي است و هم به خاطر ذات بحثهاي فلسفي رايج تر. فلسفه هميشه رشد خود را مديون اين گونه اسيب شناسي ها و رد و نفي اراي پيشين بوده است نه انكه هر ردي يك پيشرفت باشد بلكه تلاش براي رد نكردن يك پس رفت تلقي شده است اي بسا كه اين تلاشها به ابرام نظريات پيشين هم انجاميده باشد اما اين بار فيلسوفان نشسته اند تا از روش تدريس فلسفه و منابع مورد نياز براي ان عيب يابي كنند و به برطرف ساختن آنها همت گمارند پرسش اين است كه كدام متن براي تدريس خوب است؟ متون چگونه بايد تنقيح شده باشد؟ در ترجمه انها بايد به چه چيزهايي توجه شده باشد؟ چه هدفهايي درمتون و نظام اموزش فلسفه بايد مورد نظر باشد؟ مباحث اين سمينا كه براي بحث و فحص در ادبيات فلسفي و چگونگي متون اموزشي تشكيل شدها ست اين نويد را ميدهد كه نتايج كار آن در بهبود ادبيات فلسفي و فارسي تر شدن ان موثر افتد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-ASMA01-ASMA01_045.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1389/6/28
تاریخ تغییر رکورد : 1389/6/28
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.