×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: مروري بر مفاهيم تفكر انتقادي در نظام اموزشي
پدیدآورندگان : سعيد شيخي (پديدآور)
نگار پيراني (پديدآور)
شكوه درويشي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : اولين كنفرانس بين المللي مديريت، اقتصاد، حسابداري و علوم تربيتي
خلاصه : يكي از چالش هاي اساسي نظام آموزش و پرورش در ايران نحوه سازگاري با ان با شرايط جديدحاكم بر جهان و ايران بويژه در آستانه ورود به جامعه اطلاعاتي يا جامعه دانايي محور است. اگر قرار است آموزش و پرورش در ايفاي كاركردهاي خود موثر واقع شود: نمي تواند نسبت به اين شرايط و تحولات بي تفاوت باقي بماند. تفكر انتقادي به منزله مهارت اساسي براي مشاركت عاقلانه در يك جامعه دموكراتيك شناخته شده و در دنياي مدرن تجارت به منزله مهارت ضروري مورد حمايت است. تفكر انتقادي باعث مي شود كه فرد، از مدارك و شواهد موجود بالاترين درك را داشته باشد و درك كردن فرد را قادر مي سازد تا نظرات و معاني را كه در وراي هر چيز مهم وجود دارد آشكار سازد. بنابراين هدف پژوهش به تعاريف تفكر انتقادي، مهارت هاي تفكر انتقادي، نظريه هاي تفكر انتقادي و ابعاد تفكر انتقادي پرداخته مي شود. نتايج اين پژوهش نشان مي دهد كه تفكر انتقادي ،موضوعي مهم و اساسي در آموزش نوين است. همه ي مدرسان مايلند تفكر انتقادي را به فراگير انشان ياد دهند. بسياري از مراكز آموزشي اميدوارند، مدرسانشان از راهكارهاي تدريس مهارت هاي تفكر انتقادي آگاه شوند و محدوده اي را خاص تدريس و تاكيد بر تفكر انتقادي تعيين كنند و ان را گسترش دهند. همچنين با طرح بعضي از مشكلات مهارت هاي تفكر انتقادي فراگيران را محك بزنند.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-MEAE01-MEAE01_0162.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1394/12/27
تاریخ تغییر رکورد : 1396/8/27
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.