×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي اخلاق فردي و اجتماعي در نامه هاي نهج البلاغه
پدیدآورندگان : وحيد مبارك (پديدآور)
شايسته ترابي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : همايش علمي سالانه دانشگاه رازي
خلاصه : اين تحقيق با بررسي نامه هاي نهج البلاغه مي كوشد به تعريف اخلاق در جنبه هاي فردي و اجتماعي آن از ديدگاه حضرت علي عليه السلام بپردازد. هدف از اين تحقيق معرفي زمينه هاي اصلاح جامعه و روند رو به رشد تكامل اخلاقي از ديد بهترين الگو و اسوهٔ اخلاقي، اميرالمؤمنين (ع) مي باشد و دستاوردهاي آن بيانگر مهارت و آگاهي حضرت علي(ع) از نشانهٔ اخلاق در حكمت عملي است كه يكي از اركان سازنده و اصلا حگر اجتماع تباه يزدهٔ آن دوران ميباشد. سفارش هاي اخلاقي-اجتماعي ايشان به كارگزارانشان، وسيله و راهنمايي است براي ما در تمام دورانها و چنان از تازگي و طراوت برخوردار است كه راه گشاي اجتماع امروزين ما مي تواند باشد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-RAZICONF01-RAZICONF01_213.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1393/6/14
تاریخ تغییر رکورد : 1393/6/14
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.