×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي ميزان سلامت اجتماعي و عوامل مؤثر بر آن در ميان زنان سرپرست خانوار و زنان غيرسرپرست خانوار
پدیدآورندگان : محمود رمضاني (پديدآور)
دانشگاه علامه طباطبائي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
catalog
چاپ
صاحب محتوا :

کتابخانه دیجیتالی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم

توصیفگر : زنان غير سرپرست
سلامت اجتماعي
‭headed households‬
زنان سرپرست خانوار
‭Social health‬
وضعیت نشر : تهران : : دانشگاه علامه طباطبائي ، ، ‭۱۳۹۲‬
مشخصات فیزیکی : ‮‭۱۴۵‬ص.‬ : دیجیتالی، پی دی اف
خلاصه : تحقیق حاضر به بررسی میزان سلامت اجتماعی و عوامل مؤثر بر آن در میان زنان سرپرست خانوار و زنان غیر سرپرست خانوار در شهر قروه، استان کردستان می پردازد.تحلیل یافته های این تحقیق با استفاده از نرم افزار‭SPSS‬ نشان داد که از لحاظ میزان سلامت اجتماعی و ابعاد آن که شامل پنج بعد است در میان زنان سرپرست خانوار و زنان غیرسرپرست، تفاوت معنادار وجود دارد .در خصوص بررسی عوامل مؤثر، آزمون فرضیه ها نشان داد که بین پایگاه اجتماعی ـ اقتصادی و باورهای دینی با میزان سلامت اجتماعی در هر دو گروه رابطه معنادار وجود ندارد اما بین مهارت های ارتباطی و میزان سلامت اجتماعی رابطه معنادار وجود دارد و همچنین از لحاظ تأثیر پایگاه اجتماعی ـ اقتصادی، باورهای دینی بعد اعتقادی و مهارت های ارتباطی بر میزان سلامت اجتماعی بین زنان سرپرست خانوار و زنان غیر سرپرست تفاوت معناداری وجود ندارد .در کل نتایج بیان کننده این واقعیت است که میزان سلامت اجتماعی زنان غیر سرپرست خانوار به مراتب بیشتر از زنان سرپرست خانوار بوده و مهارت های ارتباطی به عنوان یکی از عوامل مؤثر مورد بررسی بیشترین اثرگذاری را برمیزان سلامت اجتماعی در هر دو گروه داشته است .
یادداشت :
/محمود رمضانی
؛استاد راهنما: حسین یحیی زاده
؛استاد مشاور: حبیب آقابخشی
عنوان از روی صفحه نمایش عنوان
کتابنامه
ملزومات سیستم: ویندوز xp+ ، ادوب اکروبات ریدر 9+ ، موزیلا فایر فاکس 23+ ، اینترنت اکسپلورر 9+ ، گوگل کروم 23+
شناسه : 590984
تاریخ ایجاد رکورد : 1395/8/20
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.