×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: استفاده از نانوذرات فلزي در سوختهاي مايع
پدیدآورندگان : منصور كاظمي مقدم (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : اولين كنفرانس انجمن پيشرانش هوافضايي ايران
خلاصه : استفاده از نانو فناوري در صنعت هوافضا توان زيادي براي افزايش اعتبار و كارايي سخت افزارهاي هوافضايي داردآلومينيوم نانو ذره اي به عنوان جزيي از سوخت راكت ارزيابي مي شود. سطح ويژه بالاي نانوذرات آلومينيوم مي تواند اين امكان را به ما بدهد، تا براي افزايش برد به ازاي يك حجم سوخت ثابت از آنها به عنوان افزودني سوخت هاي موشك و جت مرسوم استفاده كرد. مطالعات نشان مي دهد كه استفاده از پودر آلومينيوم نانوسايز موجب انجام سريعتر و شروع آسانتر واكنشها و سوزش يكنواخت مي شود. اين فناوري باعث افزايش بسيار زياد ايمپالس و همچنين كاهش ناپايداري احتراق و بهبود زمان تاخير احتراق در سوختهاي مختلف مي شود.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-IRANAPA01-IRANAPA01_038.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1392/4/9
تاریخ تغییر رکورد : 1392/4/9
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.