×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي خواص ديرگدازهاي سيمانهاي از نوع سرباره فعال شده قليا
پدیدآورندگان : حسين اسماعيلي (پديدآور)
حسين نورانيان (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : اولين همايش ملي ديرگداز و كوره
خلاصه : با توجه به پيشرفت صنايع در حوزه هاي مختلف، نياز به مواد ديرگداز جديد با كاربردهاي دمايي مورد نظر بيش از پيش احساس مي شود همچنين با افزايش استفاده از مواد ديرگداز بيشكل (منوليتيك) به جاي مواد ديرگداز آماده چسبهاي ديرگداز يا همان سيمانهاي ديرگداز نيز بيشتر مورد توجه قرار گرفته اند. سيمانهاي با كاربردهاي دما بالاي جديد بايد ارزان، سريع ساخت و داراي خواص مطلوب باشند. اين تحقيق به معرفي سيمانهاي سرباره فعال شده با قليا براي كاربردهاي دما بالا مي پردازد علي رغم وجود مقالات علمي متعدد برري سرباره قليا فعال، بااين حال خواص ديرگدازي اين سيمان ها كمتر مورد بررسي قرار گرفته است نتايج مطلوب بدست آمده در اين تحقيق كه از طريق تست استحكام و نيز آناليزهاي STA,XRD بدست آمد، گوياي مناسب بودن اين سيمان ها براي كاربردهاي دما بالاست.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-REFRACTORY01-REFRACTORY01_054.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1388/8/7
تاریخ تغییر رکورد : 1388/8/7
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.