×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي عملكردميراگرهاي جرمي چندگانه سري و موازي با پارامترهاي بهينه تحت بارلرزه اي
پدیدآورندگان : مريم طالبي (پديدآور)
عليرضا ميرجليلي (پديدآور)
محمد فروغي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر : سازه، زلزله و بهسازي لرزه اي
وضعیت نشر : كنفرانس بين المللي عمران، معماري و توسعه پايدار شهري
خلاصه : ميراگر جرمي تنظيم شده (TMD) نوعي سيستم كنترل غيرفعال است كه با نصب آن در سازه، ميرايي سازه اصلي افزايش مي يابد. انواع مختلف TMD ها شامل ميراگر جرمي تنظيم شده منفرد و ميراگرهاي جرمي تنظيم شده چندگانه( MTMD) در دو حالت قرارگيري سري و موازي مي باشند. در اين تحقيق با استفاده از روش الگوريتم ژنتيك و تعريف يك مسئله بهينه سازي كه تابع هدف در آن، كمينه نمودن بيشينه تغيير مكان جانبي طبقات سازه و پارامترهاي TMD ها به عنوان متغيرهاي مسئله هستند، به تعيين مقادير بهينه سختي و ميرايي TMD ها در سه حالت منفرد، قرارگيري به صورت سري و قرارگيري به صورت موازي مي پردازيم و عملكرد اين سيستم كنترلي را در سه حالت ذكر شده با يكديگر مقايسه مي كنيم. جهت بررسي كارايي روش پيشنهادي، دو قاب برشي 4 و 10 طبقه تحت چندين ركورد زلزله مختلف دور و نزديك گسل قرارگرفته و براي تعداد مختلف TMD و در دوحالت قرارگيري سري و موازي، سيستم ميراگر جرمي چندگانه بهينه طراحي و كاركرد آنها در سه حالت مختلف بايكديگر مقايسه مي شود. نتايج به دست آمده حاكي از آن است كه ميراگرهاي سري با ضرايب ميرايي بهينه كمتر، بيشينه جابجايي طبقات سازه را بيشتر از همان تعداد ميراگر جرمي موازي و با همان نسبت جرمي و همچنين بيشتر از يك ميراگر جرمي منفرد كاهش مي دهند
شناسه : oai:civilica.com/Paper-ICCAU01-ICCAU01_1084.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1393/4/29
تاریخ تغییر رکورد : 1395/10/13
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.