×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: اوراق سرمايه گذاري اسلامي با تاكيد بر اوراق اجاره
پدیدآورندگان : -
نوع : متن
جنس : catalog
چاپ
صاحب محتوا :

کتابخانه دیجیتالی دانشگاه علامه طباطبایی (ره)

وضعیت نشر : قانون يار
مشخصات فیزیکی : دیجیتالی، پی دی اف
خلاصه : کتاب جرح و اعتراض به رای داور نوشته ی محمدمصطفی محقی و سید حسین حسینی، مباحث داوری در نظام حقوقی افغانستان را مورد تحلیل قرار داده است. برای اعتراض به رای داور ابتدا نیاز است تا کلیات و مفاهیمی از داوری در نظام حقوقی مورد تبیین قرار بگیرد. این کتاب به بررسی کلیات داوری از جمله؛ تعاریف و مفاهیم، سابقه تاریخی و اهمیت، منابع و ویژگی های داوری در افغانستان پرداخته، همچنین به طور مفصل دربارۀ نحوۀ زوال داوری و مراحل اعتراض نیز توضیح داده است. در بخشی از کتاب جرح و اعتراض به رای داور دربارۀ غیر علنی و محرمانه بودن داوری می خوانیم: رسیدگی علنی به دعاوی تجاری بین المللی اولا باعث علنی شدن اختلاف و بعضا کشیده شدن آن ها به رسانه ها می شود و دوما جزئیات قرارداد مورد اختلاف را افشاء می کند. بازرگانان حرفه ای تمایل ندارند که به عنوان کسانی شناخته شوند که مرتب با طرف های تجاری خود اختلاف پیدا می کنند، زیرا این امر به اعتبار آن ها لطمه می زند. طرف هایی که می خواهند از محرمانه بودن جریان داوری اطمینان یابند باید آن را در موافقتنامه داوری مقرر کنند. مطابق اکثر قوانین داوری چنانچه توافق صریحی میان طرفین نباشد هیچ تعهدی الزامی مبنی بر محرمانه بودن داوری وجود ندارد؛ مثلا دیوان عالی سوئد رای داده است که با فقدان توافق در زمینه محرمانه بودن، هر طرف می تواند حکم داوری را منتشر کند. پس در نتیجه در جلسه رسیدگی در هر صورت به دلیل حفظ وجهه تجاری طرفین به صورت غیر علنی برگزار می شود ولی برای حفظ محرمانه بودن رای و اسناد باید در قرارداد داوری صریحا بیان شود در غیر این صورت طرفین می تواند بعد از رسیدگی حکم داوری را منتشر کند. این در حالی است که در جلسات رسیدگی قضایی اصل بر رسیدگی علنی و غیر محرمانه بودن دعوی است مگر در موارد خاص.
یادداشت :
/ سید حسین حسینی، محمد مصطفی محقی
عنوان از روی صفحه عنوان فایل PDF
ملزومات سیستم: ویندوز xp+ ، ادوب اکروبات ریدر 9+ ، موزیلا فایر فاکس 23+ ، اینترنت اکسپلورر 9+ ، گوگل کروم 23+
شناسه : 788033
تاریخ ایجاد رکورد : 1398/10/25
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.