×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: ارايه برنامه راهبردي مديريت پسماندهاي شهري به روش SWOT نمونه موردي كلانشهرمشهد
پدیدآورندگان : امير كرامتي (پديدآور)
محمدرضا مبهوت (پديدآور)
مسعود داوري نژاد مقدم (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر :
وضعیت نشر : ششمين همايش ملي و اولين همايش بين المللي مديريت پسماند
خلاصه : امروزه افزايش جمعيت شهرها خود به عاملي درجهت افزايش ميزان توليد زباله هاي خانگي تبديل شده است از طرفي نيز حفر و كشف معادن و تاسيسات كارخانجات استفاده ازم واد اوليه را تا ميزان زيادي بالا برده كه اگر اين مواد اوليه جامد پس از توليد و تبديل به مواد ثانويه به چرخه استفاده مجدد بازگرداني بازيافت نشود مواد جامدي برجاي خواهند ماندكه تجزيه برخي مانند پلاستيك حداقل 800 سال به طول مي انجامد درست است كه دفع زباله به روش بازيافت هزينه هاي نسبتا زيادي را در پي دارد اما وقتي به آثار زيست محيطي آن و همچنين اهميت بسيار بالاي توسعه پايدار درمناسبات زيستي شهرها توجه كنيم خواهيم ديد كه بهترين روش راي رسيدن به محيط زيستي سالم پويا و با نشاط كه تحقق توسعه پايدار را نيز به دنبال خواهد داشت همانا استفاده از روشهاي صحيح و منطقي بازيافت است با اين توصيف مادراين مقاله سعي داريم با استفاده از ماتريس SWOT تحليل نقاط قوت ضعف فرصت و تهديد كه امروزه به عنوان ابزار نوين براي تجزيه و تحليل استراتژيها و عملكردها مورد استفاده قرار ميگيرد به تحليل نقاط قوت ضعف فرصت ها و تهديدهاي موجود در مورد انواع روشهايدفع زباله درشهرها و بويژه كلانشهر مشهد پرداخته و در پايان نيز به طور مختصر به فوايد استفاده از بهترين روش نتيجه گيري شده از جدول SWOT و همچنين نقش فرهنگ سازي دركاهش پسماند ها و مشاركت مردم در اجراي بهتر روش مناسب دفع زباله بپردازيم.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-NCWM06-NCWM06_235.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1391/3/22
تاریخ تغییر رکورد : 1394/12/21
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.