×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: برنامه ريزي و طراحي ابنيه در جهت مديريت مرف بهينه با توجه به اقيلم شهري
پدیدآورندگان : نازنين دايي نژاد (پديدآور)
حسن جاجرمي (پديدآور)
مهستي آدينه زاده (پديدآور)
صفورا سرداريان (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر : معماري
وضعیت نشر : همايش ملي معماري، عمران و توسعه نوين شهري
خلاصه : يكي از مهمترين معيارهاي ما جهت خريد و يا ساخت يك مكان طراحي آن مي باشد. اما اين طراحي بايد با توجه به نوع بافت شهري ،روستايي و همچنين استان و در بعد وسيع تر در كشور صورت گيرد. دليل اين امر بستگي به فرهنگ و حتي اقليم آن منطقه دارد.همانگونه كه مي دانيد در استان گيلان به علت بارش باران فراوان شما قادر به ساخت ساختمانهايي با خشت نيستيد و اكثر منازل داراي شيرواني هستند. حال آنكه بافت و طراحي ساختمان در مناطق كويري داراي خصوصيات خاص خود مي باشد. در مناطقي همچون يزد، كرمان و شهرهاي كويري كشور ما بافت و طراحي ساختمانها با ديگر نقاط كشور متفاوت مي باشد زيرا در اين مناطق استفاده پنجره هايكوچك جهت كنترل و كاهش اثر آفتاب بر داخل ساختمان بسيار مهم مي باشد. برعكس در استانهاي سرد سيري استفاده از انرژي آفتاب جهت گرمايش در طول روز بسيار اهميت دارد و همين عامل باعث طراحي متفاوت مي گردد. تحقيق حاضر مقايسه طراحي ساختمانها در مناطق سردسيري و گرمسيري شهرهاي كشور با تأكيد بر مصرف انرژي است
شناسه : oai:civilica.com/Paper-NSIA01-NSIA01_420.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1393/9/4
تاریخ تغییر رکورد : 1396/3/20
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.