×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: اخلاق حرفه اي وكالت و حقوق شهروندان
پدیدآورندگان : سيدحسين حسيني (پديدآور)
آذين منفردي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : اولين همايش ملي وكالت، اخلاق، فقه و حقوق
خلاصه : اخلاق حرفه اي، مجموعه اي از اصول، قواعد و ارزش هاي ناظر بر محيط كسب و كار است. حرفه وكالت نيز از اين گستره، مستثنانيست و ضرورت رعايت اخلاق حرفه اي در اين حرفه نيز مطرح مي شود. در اخلاق حرفه اي وكالت دو محور از اهميت خاصيبرخوردار است. «حق شهروندي» براي مراجعين و موكلين و «تكليف براي وكلا». اما دو محور مذكور نافي حق براي وكلا نبوده و آنان نيز از حقوق شهروندي برخوردارند. بنابر اين اگرچه، بر وكلا است كه اخلاق حرفه اي را در زمان انجام فعاليت وكالتي رعايت كنند، امابايد از حقوق شهروندي وكلا نيز در قبال اخلاق حرفه اي دفاع كرد و اجازه نداد كه اخلاق حرفه اي، از چنان دامنه مفهومي وسيعيبرخوردار شود كه، حقوق شهروندي وكلا را نقض كند.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-MAYBODLAW01-MAYBODLAW01_163.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1394/6/30
تاریخ تغییر رکورد : 1395/8/10
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.