×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي عوامل موثر بر نگرش زنان سرپرست خانوار نسبت به سازمان بيمه خدمات درماني در شهر تهران
پدیدآورندگان : فرحناز كربلائي حسن (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
catalog
چاپ
صاحب محتوا :

کتابخانه دیجیتالی دانشگاه علامه طباطبایی (ره)

توصیفگر : سازمان بيمه خدمات درماني
سازمان بهزيستي
زنان سپرست خانوار
وضعیت نشر : علامه طباطبايي ، ، ‭۱۳۸۵‬
مشخصات فیزیکی : ‮‭۲۵۶‬ص.‬
خلاصه : هدف بررسی عوامل موثر بر نگرش زنان سرپرست خانوار نسبت به سازمان بیمه خدمات درمانی در شهر تهران است. فرضیه ها میزان نگرش زنان سرپرست خانوار نسبت به سازمان بیمه خدمات درمانی در گروههای مختلق سنی از تفارت معنی داری برخوردار است میزان نگرش زنان سرپرست خانوار نسبت به سازمان بیمه خدمات درمانی در سطوح مختلف سواد از تفوت معنی داری برخوردار است . میزان نگرش زنان سرپرست خانوار نسبت به سازمان بیمه خدمات درمانی با نحوه از دست دادن همسر ارتباط دارد. روش تحقیق : جامعه مورد تحقیق در این پژوهش شامل کلیه زنان سرپرست خانوار ساکن تهران و تحت پوشش بهزیستی است که از سازمان بیمه خدمات درمانی ، خدمات دریافت می کنند . روش تحقیق پیمایشی و مطالعه کتابخانه ای است . نمونه گیری از طریق پرسشنامه و به صورت تصادفی بوده است. ابزارهای اندازه گیری شامل آزمون های خی دو و گاما و کندال تاو بوده است و شیوه گردآوری از طریق نرم افزار‭SPSS‬ بوده است. یافته های تحقیق : بین متغیر سن زنان مورد مطالعه و نگرش آنها نسبت به سازمان بیمه خدمات درمانی رابطه ای وجود ندارد. بین متغیر میزان تحصیلات گروه هدف و نگرش آنها نسبت به سازمان مذکور تفاوت معنی داری وجود دارد. بین متغیر نحوه از دست دادن همسران زنان سرپرست خانوار و نگرش آنها نسبت به سازمان بیمه خدمات درمانی تفاوت معنی داری وجود دارد. و در نهایت بین متغیرهای مذکور در فرضیه ها ونگرش گروه هدف نسبت به سازمان بیمه خدمات درمانی هیچگونه تفاوتمعنی داری به چشم نمی خورد. نتیجه گیری: از نتایج تحلیل داده‌ها در می یابیم که دو متغیر سوادو نحوه از دست دادن همسر در جامعه مورد مطالعه موجود نگرش زنان سرپرست خانوار را نسبت به سازمان بیمه خدمات درمانی متفاوت می کند به این معنی که با افزایش سواد سطح آگاهی زنان سرپرست خانوار نسبت به نحوه ارائه خدمات درمانی از سوی سازمان بیمه خدمات درمانی ارتقاء می یابدو با افزایش سطح آگاهی آنها نسبت به سازمان مذکور مثبت می شود. متغیر دیگر نحوه از دست دادن همسر است .به این ترتیب اشخاصی که همسر خود را در اثر طلاق از دست داده اند به دلیل غلبه احساس های منفی در آنها در مقایسه با سایر افرادی که همسر خود را در اثر فوت از دست داده اند نگرش منفی تری نسبت به سازمان مذکور دارند.
یادداشت :
/فرحناز کربلائی حسن
؛استاد راهنما: عزت الله سام آرام
؛استاد مشاور: نادر سالار زاده
واژه نامه
کتابنامه
شناسه : 70005
تاریخ ایجاد رکورد : 1393/9/1
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.