×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي و مقايسه ادراك طنز در كودكان درخودمانده و عادي‭4‬ تا‭15‬ ساله
پدیدآورندگان : الناز كورش فيضي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
catalog
چاپ
صاحب محتوا :

کتابخانه دیجیتالی دانشگاه علامه طباطبایی (ره)

توصیفگر : درخودمانده
ادراك طنز
وضعیت نشر : ‭۱۳۹۰‬
خلاصه : به منظور بررسی و مقایسه ادراک طنز در گروه کودکان عادی و درخودمانده ،‭36‬ نفر از کودکان عادی و‭12‬ نفر از کودکان درخودمانده در سه گروه سنی‭4‬ تا‭6‬ سال ،‭7‬ تا‭11‬ سال و‭12‬ تا‭15‬ سال انتخاب شدند .گروه کودکان عادی با روش نمونه گیری تصادفی ساده و گروه کودکان درخودمانده با روش نمونه گیری در دسترس انتخاب شدند . ادراک طنز تمام کودکان از طریق طنز کلامی و تصویری محقق ساخته با استناد به منابع علمی در سه مرحله مورد ارزایابی قرار گرفت . جمع آوری داده ها و تجزیه و تحلیل آنها با روش آماری‭z‬ فیشر نشان داد بین ادراک طنز کودکان عادی و درخودمانده تفاوت وجود دارد . سن تحولی ادراک طنز درکودکان درخودمانده پایین تر ازسن تقویمی بود . براساس یافته ها پیشنهاد می شود با توجه به سطح تحولی کودکان درخودمانده‭( 2‬ تا‭3‬ سالگی ( از ادراک طنز درحوزه درمانی و آموزشی استفاده شود
یادداشت :
/استاد راهنما: شهین علیایی زند
؛استاد مشاور: ژانت هاشمی
شناسه : 440077
تاریخ ایجاد رکورد : 1393/9/18
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.