×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: تنوع زيستي و گونه هاي در معرض انقراض منطقه آبشار سلوك
پدیدآورندگان : رقيه قناعت دوست (پديدآور)
فاطمه طاعي نيا (پديدآور)
عبدالله حسن زاده قورت تپه (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر :
وضعیت نشر : دومين همايش ملي تنوع زيستي و تاثير آن بر كشاورزي و محيط زيست
خلاصه : منطقه آبشار سلوك با مساحت 410 هكتار مي باشد. محدوده ارتفاعي منطقه مورد مطالعه داراي حداقل 1700 و حداكثر 2600 متر از سطح دريا مي باشد. ميانگين ميزان بارندگي ساليانه به طور متوسط 478/8 ميلي متر است. بر اساس نتايج حاصل از اين پژوهش تعداد 180 گونه متعلق به 126 جنس و 39 تيره در منطقه موجود مي باشد كه از مجموع 180 گونه گياهي 65 گونه، داراي خاصيت دارويي مي باشند. همچنين 7 گونه نيز در معرض خطر انقراض قرار دارند. تيره هاي گياهي با بيشترين تعداد گونه عبارتند از : تيره كاسني (Asteraceae) با 21 گونه، شب بو (Brassicaceae) با 20 گونه، تيره بقولات (Fabaceae) با 18 گونه، نعناعيان (Lamiaceae) با 17 گونه، تيره گاوزبان (Boraginaceae) با 17 گونه و تيره ميخك (Caryophyllaceae) با 9 گونه.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-NSBDIAE02-NSBDIAE02_037.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1393/2/22
تاریخ تغییر رکورد : 1394/8/20
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.