×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: سطح بلوغ مديريت كيفيت فراگير در سازمانها
پدیدآورندگان : توكلي , غلامرضا (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : سومين كنفرانس بين المللي مديران كيفيت
خلاصه : مديريت كيفيت فراگير را مي توان مجموعه اي از فرايندها و سيستم هاي مديريتي تعريف كرد كه هدفش كسب رضايت و شگفت زده ساختن مشتري مي باشد.لذا مديريت كيفيت فراگير يك استراتژي خاص براي تغيي و تحول در يك محيطي است كه الگوهاي پذيرفته شده آن موضوعي براي چالش دائمي مي باشد. سوال اساسي اين است كه: اگر مديريت كيفيت فراگير، راهبردي است براي توسعه يك فرهنگ سازماني كه در آن كاركنان بتوانند چالش هاي محيطي را برآورده نمايند و فرصتهاي تغيير و تحول را تشخيص دهند، چرا برخي از سازمانها با وجود اجراي مديريت كيفيت فراگير، هرگز به موفقيتي نائل نمي شوند؟ و چرا برخي از سازمانهايي كه به بركت استفاده ازاين رويكرد به اوج و تعالي در كسب و كار رسيد ه اند به ناگاه به كام نابودي كشانده مي شوند؟ پاسخ اين سوال و سوالات مشابه را بايد در نحوه اجراي مديريت كيفيت فراگير جستجو نمود. به عبارت ديگر، حدي كه سازمانها ، مديريت كيفيت فراگير را اقتباس كرده و به آن پايبند بوده اند، متفاوت مي باشد لذا هر سازمان به تناسب عيار اجراي مديريت كيفيت فراگير و متعهد ساختن خود به آن، يا موقعيتي كسب نكرده و يا انيكه به شهرت جهاني رسيده است. مطالعات و تحقيقات موجود حاكي از آن است چه تصورات و برداشتهاي متنوعي از بهبود مستمر و مديريت كيفيت فراگير در سطح سازمانهاي فعلي وجود دارد. در اين مقاله سعي مي شود سطوح ششگانه بكارگيري و اجراي مديريت كيفيت فراگير، توسط سازمانها در دنياي كسب و كار تشريح شود تا واحدهايي كه داعيه اجراي مديريت كيفيت فراگير را دارند به ارزيابي تطبيقي خود پرداخته و بدين ترتيب به شناسايي نقاط ضعف خود در اجراي اين رويكرد پرداخته و آنها را به عنوان بخشي از چالش هميشگي موجود دربهبود مستمرف مخاطب قرار دهند.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-CQM03-CQM03_010.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1386/1/26
تاریخ تغییر رکورد : 1386/1/26
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.