×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: مقايسه اكسيد گرافن تهيه شده به روش اصلاح شده هامر با اكسيد گرافن حاصل ازاكسيداسيون اسيدي گرافن
پدیدآورندگان : سينا كريمي (پديدآور)
محسن نجفي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : كنفرانس بين المللي مهندسي و علوم كاربردي
خلاصه : گرافن به دليل داشتن ويژگيهاي عالي مكانيكي، الكتريكي، دمايي، اپتيكي و مساحت سطح بسيار بالا امروزه در سراسر جهان توجه بسياري از دانشمندان را به خود جلب كرده است. به منظور پخش بهتر و سازگاري مناسب گرافن با ماتريسهاي مختلف در مواد مركب از اكسيد گرافن ميتوان استفاده كرد. در اين مقاله گرافن اكسيد به دو روش تهيه و خواص آنها مورد مقايسه و تحليل قرار گرفت. ابتدا از گرافيت با استفاده از روش اصلاح شده هامر و سپس با فرايند اكسيداسيون اسيدي، گرافن اكسيد تهيه شد.آزمون FTIR و آزمون XRD به ترتيب نشان دهنده حضور گروههاي عاملي حاوي اكسيژن نظير اپوكسي، هيدروكسيل و كربوكسيل بر روي سطح و لبه نانو ورقههاي گرافن اكسيد و بيانگر كاهش اندازه دامنه كريستالي گرافيت بعد از اكسيداسيون ميباشد. با استفاده از ميكروسكوپ الكتروني روبشي و ميكروسكوپ نيروي اتمي، ريختشناسي سطح و تعداد لايههاي نانو صفحات گرافن اكسيد مورد بررسي قرار گرفت
شناسه : oai:civilica.com/Paper-ICEASCONF01-ICEASCONF01_370.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1395/5/9
تاریخ تغییر رکورد : 1395/9/6
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.