×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي عملكرد كوتاه مدت گل قرمز و سرباره ذوب آهن بر مقاومت فشاري بتن
پدیدآورندگان : آرمين شيركا (پديدآور)
سينا حسن اوغلي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : سمينار ملي بتن هاي سازگار با محيط زيست
خلاصه : بتن يکي از پرمصرف ترين مصالح ساختماني است که ساخت آن مضرات زيادي براي محيط زيست به همراه دارد. از اين سوي توجه به ساخت بتن هاي سبز که سازگار با محيط زيست بوده و در توليد آن صدمات ک متري به محيط زيست وارد مي گردد بسيار مهم است. در پژوهش اخير عملکرد کوتاه مدت گل قرمز و سرباره کوره ذوب آهن که هر دو از پسماندهاي صنعتي محسوب مي گردند بر مقاومت فشاري بتن مورد بررسي قرار گرفته است. ابتدا هريک از پارامترهاي دخيل در مقاومت فشاري بتن به تنهايي مورد بررسي قرار گرفته اند و در انتها درصد حضور هريک از پسماندها به تنهايي مورد بررسي قرار گرفت که با توجه به نتايج به دست آمده مشخص شد که حضور گل قرمز و سرباره ذوب آهن بر مقاومت فشاري بتن 7 روزه اثر مثبت داشته و نسبت به نمونه شاهد با مقاومت فشاري 25/6 مگاپاسکال به ترتيب با مقاومت فشاري 7 روزه 49/6 و 35/2 مگاپاسکال با افزودن به ترتيب 18 و 11 درصد باعث بهبود در مقاومت فشاري بتن شده اند.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-SEFC01-SEFC01_010.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1395/8/5
تاریخ تغییر رکورد : 1395/8/5
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.