×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: جامع الاصول و الفروع
پدیدآورندگان : -1 ميرزا يحيي بن محمد شفيع بيدآبادي اصفهاني (پديدآور)
نوع : متن
جنس : نسخه خطی
زبان : عربي
صاحب محتوا :

مجمع ذخایر اسلامی (کدنا)

توصیفگر : متفرقه
وضعیت نشر :
مشخصات فیزیکی : 22/5×18
یادداشت : ,پيرامون آنچه بر هر مكلفي لازم است دانستن آن از اصول اعتقادي و مسائل فقهي و آداب اخلاقي و اعمال نيكو و بعض از دعاها و آداب قرآني،كه براي هر مطلبي ادله عقلي و نقلي آورده مي شود،مشتمل بر يك مقدمه و پنج باب و يك خاتمه و داراي فصول بدين تفصيل: المقدمة:في بيان وقت وجوب الواجبات و تعدادها و ترتيبها. الباب الاول:في اصول الدين و العقائد. الباب الثاني: في الفروع العملية الواجبة. الباب الثالث:في أصول الاخلاق المتعلقة بأحوال القلب. الباب الرابع:في الاوراد و الادعية المختصرة المعتبرة. الباب الخامس:في القرآن و آدابه و التمسك به. الخاتمة:في أحوال المؤلف. در اين نسخه فقط كتاب و مقداري از باب اول آمده است،و نامي كه گفته شد از عباراتي در مقدمه گرفته شده و بايد دقت شود1)., خط نستعليق,1) در برگها(49ر - 78پ) تحرير ديگري است از همين كتاب شامل مقدمه و مقداري از باب اول با اين سرآغاز «الحمد لله رب العالمين . . . و بعد فلما تبين من العقل و النقل بل اتفاق جميع الملل و النحل».
شناسه : oai:zakhair.net/010022
تاریخ ایجاد رکورد : 1389/5/31
تاریخ تغییر رکورد : 1389/5/31
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.