×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي تاثير عوامل مختلف روي فرآيند اكستروژن مستقيم به روش اجزاء محدود
پدیدآورندگان : مهدي محمدي مهر (پديدآور)
حامد خاني (پديدآور)
فرزين صيادي (پديدآور)
محمدصادق فلاح زاده (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : هفتمين كنفرانس دانشجويي مهندسي مكانيك
خلاصه : فرآيند اكستروژن يكي از فرآيندهاي شكل دهي فلزات مي باشد كه در سالهاي اخير توج بسياري از مقققدان و صنعتگران در صنايع مختلف مانند صنعت خودرو سازي، هواپيمايي و كشتي سازي را بهخود جلب كرده و كاربرد وسيعي در آن صنايع دارد. اين فرآيند به دوصورت مستقيم و غير مستقيم تقسيمبندي ميشود. در اين تحقيق بهه بررسي فرآيند اكستروژن مستقيم پرداخت ، كد در آن استوانه اي توپر از جنس آلومينيوم به صورت دو بعدي با نرم افزار اجزاء محدودآباكوس مدلسازي و شبيه سازي ميشود. تاثير عوامل مختلف شامل دما، رفتار ماده، ضريب اصطكاك و زاويه قالب روي نمودارهاي تنشبر حسب كرنش مورد بررسي قرار ميگيرد. نتايج اين تحقيق نشان مي دهد كه با افزايش دما و زواياي قالب نيروي لازم براي فرايند اكستروژن مستقيم، كاهش مييابد. اين نتيجه نشان مي دهد كهنيروي كمتري به قالب وارد شده و باعث افزايش عمر قالب ميگردد . نتايج نشان دهنده آن است كه با افزايش ضريب اصطكاك ناحيه كار سختي افزايش يافت ، لذا نيروي بيشتري براي فرآيند اكستروژن موردنياز بوده كه اين امر باعث كاهش عمر قالب و ابزار ميگردد. همچنين نتايج نشان مي دهد كد ناحيه كار سختي در رفتار الاستيك پلاستيك غير خطي بيشتر از لاستيك - پلاستيك خطي است
شناسه : oai:civilica.com/Paper-ASCME07-ASCME07_110.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1392/12/4
تاریخ تغییر رکورد : 1394/8/14
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.