×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: ژئوشيمي و ژنز گرانيتوئيدهاي قوس آتشفشاني (IAG) واقع در شمال غرب شهر بابك
پدیدآورندگان : آروين , محسن , 1333 - (پديدآور)
مهديه ابراهيمي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : چهاردهمين همايش بلور شناسي و كاني شناسي ايران
خلاصه : توده هاي گرانيتوئيدي خبر با سن احتمالي اواخر كرتاسه فوقاني در كمپلكس افيوليت – ملانژ خمرود – شهر بابك واقع در شمال غرب شهر بابك رخنمون يافته اند. تركيب سنگ شناسي گرانيتوئيدهاي خبر شامل گرانوديودريت ، توناليت ، كوارتزديوريت و ترونجميت بوده و از مجموعه كاني هاي اصلي پلاژيوكلاز + كوارتز مثبت و منفي آلكالي فلدسپار + هورنبلند + بيوتيت مثبت و منفي كلينوپيروكسن و كاني هاي فرعي اسفن، آپاتيت و اكسيدهاي Fe-Ti تشكيل شده اند. سري ماگمايي اين سنگ ها، ساب آلكالن است و از نوع I و متاآلومينوس هستند. طبق دياگرام هاي تفكيكي عناصر كمياب، گرانيتوئيدهاي منطقه خبر در محيط تكتونيكي VAG با خاستگاه IAG تشكيل شده اند. مطالعات ژئوشيميايي نشان مي دهد كه منشاء اين توده ها ذوب بخشي سنگ هاي بازالت تولئيتي تحت فشار آب متغير در قاعده قوس مي باشد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-SCMI14-SCMI14_090.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1386/4/29
تاریخ تغییر رکورد : 1394/7/28
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.