×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: اثر بخشي بازي درماني مبتني بر فلورتايم بر مهارتهاي ارتباطي كودكان در خودمانده با عملكرد بالا
پدیدآورندگان : ديانا حبيبي (پديدآور)
مهدي قدرتي ميركوهي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : دومين همايش علمي پژوهشي علوم تربيتي و روانشناسي آسيب هاي اجتماعي و فرهنگي ايران
خلاصه : پژوهش حاضر به منظور تعيين اثر بخشي بازي درماني مبتني بر فلورتايم بر مهارتهاي ارتباطي كودكان درخودمانده با عملكردبالا طراحي شده است. جامعه پژوهش را كليه كودكان پسر 11-8 ساله مبتلا به اوتيسم (درخودمانده) شهر تهران در سال 1394تشكيل مي داد كه از اين ميان 30 نفر به شيوه تصادفي ساده به عنوان حجم نمونه انتخاب و در دو گرروه آزمايشي و يك گروهكنترل گمارده شدند. پژوهش حاضر از نوع تحقيقات آزمايشي است كه به صورت مداخله اي انجام شده است. طرح پژوهش از نوعپيش آزمون پس آزمون با گروه گواه بود. ابزارهاي مورد استفاده در اين پژوهش آزمون برج لندن، آزمون ارتباط اجتماعي و مصاحبه باليني طيف كودكان اتيسم مبتني بر DSM5 بود. براي تحليل داده ها از روش تحليل كواريانس استفاده شد. نتايجبدست آمده نشان داد كه بازي درماني مبتني بر فلورتايم بر رفتارهاي اجتماعي و شناختي كودكان درخودمانده مؤثر است.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-PSCONF02-PSCONF02_316.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1394/10/30
تاریخ تغییر رکورد : 1394/10/30
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.