×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: سياست هاي آموزشي ملي و رسمي از ديدگاه مايكل اپل
پدیدآورندگان : جواد شيركرمي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر :
وضعیت نشر : كنفرانس ملي دانش و فناوري روانشناسي، علوم تربيتي و جامع روانشناسي ايران
خلاصه : همزمان با احساس نياز در حال افزايش به يك مجموعه استاندارد از اهداف و راهنماهاي آموزشي ملي و امكان محاسبه موفقيت و پيشرفت يا پسرفت دانش آموزان، برنامه هاي آموزشي همواره با سنت هاي گزينشي، كشمكش ها و تنش هاي فرهنگي، سياسي و اقتصادي سروكار داشته است. در يك جامعه محافظه كار دسترسي به منابع يك جامعه، بيشتر به توانايي مالي شخص در هزينه كردن بستگي دارد، با اين وجود محافظه گرايي در اتحاد و پيوستگي، فراتر از اين ديدگاه عمل ميكند؛ اين نگرش ماهيت بشر را به تنزل مي كشاند و تمامي مردم را مجبور ميكند تا با آنچه كه در ابتدا به نظر درست مي آيد، اتفاق نظر داشته باشند. برنامه هاي آموزشي ضد تبعيض جنسيتي، چندفرهنگي و ضد نژادپرستي، برنامه هاي گروه نيورايت نمايندگان جناح راست را كه بر حفظ مرتبه بندي هاي موجود در حوزه دانش رسمي و ارزش هاي سنت غربي تاكيد دارد و برنامه هايشان عموما مذكرگرايانه است، را با چالش جدي رو به رو كردهاست. از طرفي در زماني كه منابع كافي در دسترس، (هم انساني و هم مادي) كمياب است، حتي با وجود يك سيستم برنامه آموزشي و آزمون سازي ملي و مكمل با خط مشي ها و رويكردهاي تجارت محور در آموزش و پرورش، صرفا تقسيما ت نژادي، طبقه اي و جنسيتي تشديد خواهد شد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-OSCONF01-OSCONF01_036.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1396/3/19
تاریخ تغییر رکورد : 1396/8/3
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.