×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: استراتژي مديريت دانش در سازمانها
پدیدآورندگان : هاجر پوران منجيلي (پديدآور)
محمد طالقاني (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : هفتمين كنفرانس ملي و اولين كنفرانس بين المللي مديريت دانش
خلاصه : در مطالعات مديريت دانش، مفهوم استراتژي دانش مفهومي جديد و ابداعي ميباشد كه اغلب در پروژه- هاي داخل كشور چندان مورد توجه قرار نگرفتهاست. مديريت دانش ميتواند بهعنوان آن بخش از فرايند مديريت تعريفشود كه بر تحليل نظاممند، برنامهريزي، انباشت، خلق، توسعه، ذخيرهسازي، و كاربرد دانش شركت تمركز دارد و ميكوشد تا حد زيادي سرمايه انساني را به سرمايه ساختاري بهمنظور ايجادمزيت رقابتي تبديل و به تحقق اهداف اصلي ديگر بهطرز مقتضي كمك كند. همچنين، مديريت دانش به- عنوان يك فعاليت ميان وظيفهاي، از اجزاي شايستگي مديريت (استراتژيك) ارشد يك شركت است و بايدباشد. سازمانها در صورتي ميتوانند از دانش بهعنوان مهمترين سرمايه خود در جهت دستيابي به مزيت رقابتي پايدار استفاده كنند كه بتوانند دانش استراتژيك خود را بهخوبي شناسايي كنند و از عهده اهرم-سازي آن براي پشتيباني استراتژيهاي رقابتي سازمان برآيند. استراتژي مديريت دانش مسير حركت در جهت اهداف سازمان را مشخص مينمايد كه هدف اصلي آن بالفعل ساختن مديريت دانش در سازمان است. در استراتژي مديريت دانش فرآيند پيادهسازي، فعاليتها و استانداردسازي اجزاء اصلي راه حلها مدنظر قرار ميگيرند.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-IKMC07-IKMC07_294.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1395/5/9
تاریخ تغییر رکورد : 1395/7/7
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.