×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: اثرات مديريت راهبردي در اثربخشي سازمانها
پدیدآورندگان : انيس خالقي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : اولين كنفرانس بين المللي حسابداري و مديريت در هزاره سوم
خلاصه : دنيايي كه در آن زندگي مي كنيم، دنيايي است پويا، متغير، ناپايدار و مخاطره آميز و عصري كه دولتها نمي توانند به راحتي مشكلاتي را حل كنند كه سيل اسا به سوي آنها روان است. زمانه اي كه نتيجه فعاليتها و تلاش نامعلوم است و پيش بيني آينده مشكلو شايد هم غير ممكن باشد. اما چاره اي نيست، هم بايد در اين محيط ناپايدار زندگي كرد و هم بايد به رغم مشكلات پيش رفت. پيچيدگي روزافزون سازمان ها، انفجاراطلاعات از عواملي است كه بيش از هرچيز جهان را دچار مشكل كرده است و باعث كاهش توانايي انسان در اداره آن شده است از سه دهه پيش توجه مديران و صاحب نظران به سمت برنامه ريزي به ويژه برنامه ريزي استراتژيك جلب شده است. برنامه ريزياستراتژيك مي تواند به رهبران و مديران سازمان ها كمك كند تا به شكل استراتژيك تفكر و اقدام كنند روند شتاب گيرنده تغييرات و تحولات تكنولوژيكي و به تبع آن تغيير و تحولات اقتصادي و اجتماعي موجب شد كه مديران سازمان مطالعه محيط پيراموني و توجه به تغييرات آينده را در زمره مهمترين وظايف خود قرار دهند. در اين دوران تحولات زيادي در محيطكسب و كار و قواعد كار ايجاد شد و رويكرد استراتژي در صدر فهرست الويت هاي شركت ها و حتي كشورها قرارگرفت. از اين رو تهيه برنامه هاي بلند مدت ده ساله و بيست ساله حتي در برخي موارد يكصد ساله در دستور كارمديران سازمان هاي بزرگ و دولتمردان كشورهاي مختلف جهان قرارگرفت، اين حركت با توسعه ابزارهاي رايانه اي و روش هاي رياضي مقداري تقويت شد و در اندك زماني نقش غيرقابل انكاري در مديريت و هدايت سازمان هاي امروزي يافت
شناسه : oai:civilica.com/Paper-AMTM01-AMTM01_337.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1395/2/19
تاریخ تغییر رکورد : 1395/6/28
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.