×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: آموزش و پرورش كودكان در دوره مادها 550-715 پ.م
پدیدآورندگان : علي عبدي نسب (پديدآور)
شهرام جليليان (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : كنگره بين المللي زبان و ادبيات
خلاصه : تاريخ آموزش و پرورش كودكان در سرزمين كهن ايران از قدمت بسياري برخوردار است. از زماني كه دولت ماد، نظامي سياسي خود را شكل مي دهد كودكان را بر حسب نيازهاي جامعه آن روزگاران آموزش مي داده اند. از آن جمله به آنهاسواركاري، تيراندازي و راستگويي مي آموختهاند. و بر اساس اطلاعات اظهار شده كه در هزاره اول قبل از ميلاد در قلمرو مادها خط وكتابت وجود داشته است. خط آنان احتمالا نوعي خط ميخي بوده است و خيلي از مورخين بر اين اعتقادند كهپارسيان خط ميخي را از مادها اقتباس كردند. دراين مقاله سعي بر آن است كه آموزش كودكان ماد، بعنوان ميراث دار تاريخ آموزش و پرورش در پيشرفت و پيشتازي ايرانيان مد نظر قرار گيرد و بر اساس منابع و شواهد تاريخي پيشينهي آشنايي ايرانيان )ماد( با خط و كتابت و در كل نظام آموزشي كودكان مورد بررسي قرار بدهيم.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-LPMCONF01-LPMCONF01_0597.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1396/2/7
تاریخ تغییر رکورد : 1396/7/30
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.