×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي عملكرد مبدل حرارتي پوسته و لوله ي استفاده شده جهت خنك كاري روغن ژنراتور در تعداد لوله هاي مختلف با استفاده از ديناميك سيالات محاسباتي
پدیدآورندگان : علي زرين كوهساري (پديدآور)
حسن زارع علي آبادي (پديدآور)
محمد جوادي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر :
وضعیت نشر : همايش بين المللي پژوهش هاي مهندسي شيمي و مواد
خلاصه : در اكثر صنايع، مهمترين بخشي كه به طور مستقيم با مصرف انرژي ارتباط دارد، مبدلهاي حرارتي است. هدف از طراحي مبدل هاي حرارتي در بسياري از موارد كاهش هزينه، حفظ تعادل هزينه هاي پمپاژ سيالات و هزينه هاي اوليه مبدل شامل صرفه جويي هاي ناشي از انتقال حرارت مي باشد. در اين پژوهش به بررسي گرافيكي تغييرات دما در طول مبدل در سه حالت مختلف با استفاده از نرم افزارهاي Fluent و Gambit پرداخته شده است. تعداد لوله ها 1 و 7و 15 لوله در نظر گرفته شده است و دبي ورودي به لوله ها متناسب با تعداد لوله كم و زياد شده است و عملكرد مبدل در اين سه حالت با هم مقايسه شده است. مبدل حرارتي مورد مطالعه جهت خنك كاري روغن (Traust bearing oil) ژنراتور به وسيله آب مورد استفاده قرار مي گيرد. در نتيجه راندمان عملكرد اين مبدل رابطه ي مستقيمي با تغييرات دما در سيال سمت پوسته كه همان روغن است دارد. با توجه به شبيه سازي هاي انجام شده مشاهده شده است كه مبدلي كه در آن از يك لوله استفاده شده قادر است دماي روغن را به ميزان 0.82 درجه كاهش دهد. زماني كه از 7 لوله در مبدل استفاده شده دماي روغن 7.22 درجه كاهش پيدا كرده است و ميزان كاهش دماي روغن هنگامي كه تعداد لوله هاي مورد استفاده 15 باشد، 18.19 درجه است. اين نتايج بيانگر اين است كه راندمان عملكرد مبدل مورد مطالعه رابطه مستقيمي با تعداد لوله ها و در نتيجه دبي آب ورودي و افزايش سطح تماس بين دو سيال دارد. البته قابل ذكر است كه تعداد لوله ها تا يك حد خاصي ميتواند راندمان بالايي داشته باشد و بايد هزينه هاي نصب و نگهداري آنها را نيز در نظر گرفت.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-CHEMETA01-CHEMETA01_005.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1395/11/5
تاریخ تغییر رکورد : 1396/9/3
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.