×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: پژوهشي بر فناوري نانو در مهندسي پزشكي و استفاده از نانوموتورها و انتقال دارو
پدیدآورندگان : صدف عنبرزاده (پديدآور)
صدف طباطبايي (پديدآور)
افسون نادري (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : دومين كنفرانس بين المللي يافته هاي نوين پژوهشي در مهندسي برق و علوم كامپيوتر
خلاصه : فناوري نانو، فرآيند دستكاري مواد در مقياس اتمي و توليد مواد و ابزار گوناگون بوسيله ي كنترل آن ها در سطح اتم ها و مولكول هاست . در تراز نانو ، ابعاد ماده در خصوصيات آن تاثيرگذار است و اين ويژگي مي تواند واكنش ها را سريع ترو بهينه تر كند. از اهداف اين مقاله مي توان به بررسي موتورهاي مولكولي و چگونگي طراحي و فعالسازي انها اشاره كرد. سپس به كاربرد نانوتكنولوژي در علم مهندسي پزشكي و تحقق اين امر به وسيله ي استفاده از نانوربات ها مي پردازيم. بعداز آن چگونگي رفتار نانوربات ها در بدن انسان و كنترل آن ها را مورد بررسي قرار مي دهيم كه شامل استفاده از عملكرد موتورها و حسگرها و يا از طريق فناوري زيستي مي باشد. در روش اول از تكنيك نانوالكتريك در روش دوم از تكنيك فناوري زيستي و رمزگذاري اطلاعات ديجيتال درون DNA استفاده مي شود. در آخر چند مورد از ديدتريندستاوردهاي تكنولوژي نانو را در حوزه مهندسي پزشكي كه عبارتند از آندوسكوپي و جراحي سرطان بوسيله ي نانوربات ها و ساخت نانوربات ها براي حمل دارو در بدن مورد بررسي قرار مي دهيم
شناسه : oai:civilica.com/Paper-COMCONF02-COMCONF02_041.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1395/11/5
تاریخ تغییر رکورد : 1395/11/5
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.