×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي و ساخت سرباره ESR S2015 با استفاده از سرباره LDSF
پدیدآورندگان : محمد كرمي نژاد (پديدآور)
محمدرضا مسچيان (پديدآور)
مسعود كثيري (پديدآور)
كرامت رفيعي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر : متالورژي استخراج فلزات غيرآهني
وضعیت نشر : هشتمين كنگره سالانه انجمن مهندسين متالورژي ايران
خلاصه : امروزه فرايند ذوب قطره اي (ESR) به منظور حذف ناخالصي ها و تصفيه فولادهـاي آليـاژي از جايگـاه ويـژه اي برخوردار است . در اين رابطه تركيب سرباره مورد مصرف داراي اهميت ويژه و بحراني مـي باشـد . سـرباره ESR S2015 يكي از سربارهاي مورد مصرف در فرآيند ذوب قطره اي فولادهاي آلياژي است كه بر اساس سيستم سـه تايي CaO- Al2O3-CaF2 توليد ميگردد . در تحقيق اخير جهت توليـد سـرباره ESR S2015 از سـرباره LDSF و مواد اوليه استفاده شد . در اين راستا اين سربار هها به همراه مواد اوليه به صورت مجزا بـه روش دقيـق علمـي تحـت آناليز عنصري كيفي و كمي XRF قرار گرفتند . سپس در جهت شناسايي انواع و ميزان فازهاي موجود از دسـتگاه XRD به همراه مواد اوليه در جهت رسيدن به آناليز سـرباره LDSF استفاده گرديد . سرباره ESR S2015 مخلـوط گرديدند و سپس در كوره القايي پيش ذوب شدند و در نهايت در جهت تكميل واكنش ها و بالا بردن ميزان كمي فاز مورد نظر تحت عمليات حرارتي قرار گرفتند . ميزان كمي فاز كمپلكس در نمونـه هـاي سـاخته شـده و سـرباره ESR S2015 به روش علمي نسبت شيبها مورد بررسي قرار گرفت . مشاهده شـ د كـه بـا افـزايش زمـان عمليـات حرارتي و پيش ذوب، ميزان كمي فاز مورد نظر افزايش مييابد .
شناسه : oai:civilica.com/Paper-CIMS08-CIMS08_101.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1385/9/21
تاریخ تغییر رکورد : 1394/8/14
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.