×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي اثر افزودن سوخت جامد به گندله خام بر فرآيند پخت گندله هاي سنگ آهن به كمك شبيه سازي كامپيوتري
پدیدآورندگان : علي فردوسي (پديدآور)
سيد خطيب الاسلام صدر نژاد (پديدآور)
حسن پاياب (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر :
وضعیت نشر : يازدهمين كنگره سالانه انجمن مهندسين متالورژي ايران
خلاصه : انرژي در صنايع آهن و فولاد سهم مهمي از هزينه كل را دارا بوده و بنابراين كاهش سوخت مصرفي در اين صنايع تاثير مستقيم بر قيمت تمام شده هر تن فولاد خواهد داشت. فرآيند پخت گندله هاي سنگ آهن به علت مصرف انرژي زياد آنها، فرآيندي گران است. بنابراين كاهش مصرف انرژي در اين فرآيند يكي از گام هاي اساسي براي كاهش مصرف انرژي در توليد فولاد است. يافتن متغيرهاي بهينه توسط روش هاي تجربي امري وقت گير و هزينه بر است. براي تعيين دماي پخته شدن گندله ها و به دنبال كيفيت گندله پخته شده، مي توان از مدلسازي رياضي فرآيند پخت گندله استفاده كرد. اين مدل قادر به تعيين دماي گندله در قسمتهاي مختلف بستر و در ارتفاعات مختلف آن و همچنين كيفيت گندله توليدي مي باشد. در اينجا با استفاده از مدل رياضي اثر ميزان كربن (كك) موجود در گندله بر ميزان انرژي مصرفي، سرعت توليد، كيفيت گندله هاي پخته و حجم گازهاي توليد شده در فرآيند پخت گندله هاي اكسيد آهن بررسي شده است و نيز حد بهينه كربن در گندله تعيين شده است.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-CIMS11-CIMS11_226.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1387/2/24
تاریخ تغییر رکورد : 1394/12/21
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.