×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: طراحي و ساخت دستگاه پوشش دهنده كاغذ و بررسي كيفيت آن با نمونه خارجي
پدیدآورندگان : رحمان پيله كوهي (پديدآور)
قاسم اسدپوراتويي (پديدآور)
نوالدين نظرنژاد (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : چهارمين كنفرانس بين المللي پژوهشهاي كاربردي در علوم شيمي و زيست شناسي
خلاصه : خواص سطحي كاغذ در صنايع مختلفي از جمله صنعت چاپ داراي اهميت ميباشد. اصلاح سطح با فرآيند پوشش دهي انجام ميشود. در طراحي دستگاه پوششدهنده كاغذ بايد پارامترهاي زيادي مد نظر قرار گيرد. در اكثر ماشينهاي پوشش دهنده به علت جذب بالاي رطوبت دچار تنش و همكشيدگي ميشود و كيفيت محصول را دچار مشكل ميكند. در اين مقاله ما با بررسي معايب دستگاههاي پوششدهنده به ساخت و طراحي دستگاه پوششدهنده براي اولين بار در ايران در مقياس آزمايشگاهي پرداختيم. تمامي قطعات و اجزاء اين دستگاه در ايران ساخته شد. در نهايت محلول پوشش با صورت بندي متداول تهيه و با دستگاه پوششدهي خارجي ساخت بلژيك موجود در دانشگاه علوم كشاورزي و منابع طبيعي گرگان مقايسه شد. نتايج نشان داد دستگاه ساخته شده از نظر كيفيت پوشش و سرعت پوششدهي نسبت به نمونه خارجي برتري داشت. سرعت بالاي دستگاه ساخته شده مانع از چروكيدگي و اعوجاج دستگاه گرديد
شناسه : oai:civilica.com/Paper-CBGCONF04-CBGCONF04_030.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1396/10/22
تاریخ تغییر رکورد : 1396/10/22
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.