×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: Excavating zarathustra(: Ernst Herzfeld's archaeological history of Iran)
پدیدآورندگان : -
نوع : متن
جنس : مقاله
catalog
چاپ
صاحب محتوا :

کتابخانه دیجیتالی كتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی

توصیفگر : ايران-تاريخ-پيش از اسلام
ايران-آثار تاريخي
هرتسفلد، ارنست‌ اميل‌، ۱۸۷۹-۱۹۴۸م‌
ايران-باستان‌شناسي
Hertzfeld, Ernest Emile
وضعیت نشر :
خلاصه : این مقاله به تجزیه و تحلیل اثر ارنست هرتسفلد (۱۸۷۹-۱۹۴۸)، باستان شناس آلمانی و تاثیر آن بر روی نگارش تاریخ ملی ایرانی در دهه ۱۹۲۰ و دهه ۱۹۳۰ می پردازد. زندگی و کار هرتسفلد روشنگر رابطه بین آلمان و ایران و همچنین مابین محققان شرق شناس و تاریخ ملی گرایانه در نیمه اول قرن بیستم بوده است. با استفاده از روشی که خود آن را تاریخ باستان شناسی نامید، هرتسفلد، تاریخ میان رشته ای ایران و شالوده آریایی که باعث بحث در میان محققان شرق شناسی اروپا شده بود را تالیف کرد
یادداشت :
\ Jennifer Jenkins
شناسه : 1055584
تاریخ ایجاد رکورد : 1397/9/26
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.